Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) w strefie wsparcia Nie trzeba być ekspertem, aby stwierdzić, że w ostatnich dwóch miesiącach na wykresie NZDUSD dominuje kolor czarny, jeżeli chodzi o kształt świec.

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD) na ważnym wsparciu

Decydująca batalia o trend wzrostowy rozegrała się pomiędzy 20 a 24 września. Wtedy to od szczytu 0.6800 notowania NZD spadły o blisko 3 figury. Była to największa tego typu fala w ruchu opisanym niebieską linią trendu.

Korzystając ze zniesieni kierunkowego, widać, że cena minimalna naruszyła linie FE100, ale sama strefa wsparcia opisana żółtym prostokątem przetrwała. Ilość dołków i cieni jak pojawiła się w okolicy 0.6530 wskazuje, że jest to kolejny obszar, z którym posiadacze krótkich pozycji będą musieli się zmierzyć.

Wskaźnik RSI nie dotarł jeszcze do strefy wyprzedania, ale jest ukierunkowany, aby wkrótce się tam znaleźć. Prawdopodobnie wiązać się to będzie z przełamaniem wsparcia 0.6530.

Fala deprecjacji dolara nowozelandzkiego może wówczas sięgnąć poziomu 0.6380, co wynika z serii dołków, jakie się tutaj pojawiły w miesiącu czerwcu.

Ponieważ nie znamy reakcji popytu, jaka pojawi się w momencie dotknięcia najbliższego wsparcia, to warto dopuścić alternatywny scenariusz. Żółty obszar nie powstał przypadkiem i od pierwszej dekady lipca zawsze przewagę mieli posiadacze długich pozycji. Zwykle kończyło się to na wzrostach do lokalnego oporu 0.6600 lub 0.6650. Tym razem nie powinno być inaczej.

Najbliższe dni przyniosą odpowiedź, czy przełamana linii trendu to poważny sygnał dla umocnienia USD, czy też rozbuduje się ruch boczny pomiędzy znanymi już wartościami.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here