Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) oscyluje wokół 0,6537. Cena ropy WTI rośnie do 42,6 USDPiątek zaczynamy od analizy informacji z Chin. Produkcja przemysłowa w państwie środka nie sprostała w lipcu oczekiwaniom rynku. W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa wzrosła o 4,8 proc. (prognoza: 5,1 proc.).

Sprzedaż detaliczna w Chinach mniejsza niż rok wcześniej. Bezrobocie we Francji wzrosło do ponad 7%

Równie rozczarowujące są dane o sprzedaży detalicznej, która w lipcu była o 1,1 proc. mniejsza niż rok wcześniej. Pomimo, że odczyt jest lepszy niż ten za czerwiec, rynek oczekiwał dodatniej dynamiki. Brak dynamicznego odbicia w sprzedaży detalicznej powodowany jest ograniczeniami w restauracjach, efekt ten może utrzymywać się przez dłuższy czas.

Te artykuły również Cię zainteresują
We Francji bezrobocie sięgnęło rekordowego poziomu 7,1 proc. W USA wciąż trwają negocjacje nad 4 fazą stymulacji fiskalnej, a w weekend odbędą się rozmowy handlowe pomiędzy przedstawicielami z Pekinu i Waszyngtonu.

Po publikacji danych z Chin giełdy w Azji nie wskazują wyraźnego kierunku. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,05 proc., a Szanghai Composite o 0,35 proc. Hang Seng znajduje się minimalnie pod kreską. Handel na Wall Street również zakończył się w mieszanych nastrojach. S&P500 tracił 0,2 proc., a Dow Jones 0,05 proc. Na zielono świecił się NASDAQ, który zakończył dzień wzrostem o 0,3 proc.

Kursy walut: dolar (USD) wszedł w konsolidację

Na rynku walutowym obserwujemy konsolidację wokół dolara. Sytuacja epidemiczna w USA została przykryta dyrektywami prezydenckimi, które przywróciły zaufanie do amerykańskiej waluty. USD nieznacznie osłabia się w stosunku do większości rywali z koszyka G10, ale najczarniejsze chmury zostały już rozwiane. W porównaniu do USD osłabia się NZD, któremu ciąży decyzja RBNZ o zwiększeniu skupu aktywów. Kurs NZDUSD oscyluje wokół 0,6537. Szef RBA stwierdził nikłe prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w ciągu 3 lat.

Wśród surowców skromne wzrosty kontynuuje ropa naftowa. Ceny kontraktów na dwa benchmarki rosną o 0,35 proc. Baryłka ropy WTI kosztuje 42,6 USD, a ropy Brent 45,1 USD. Nieznacznie osłabiają się notowania metali szlachetnych, które nie są już dłużej wspierane przez rekordowo słabego USD i muszą polegać jedynie na sentymencie inwestorów.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here