Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) nie zdołał wybić się ponad opór przy 0,7314Teoretycznie FED ostatnio zdołał ponownie przekonać rynki do tego, że problem wysokiej inflacji jest przejściowy, ale jak to praktycznie może wyglądać przekonamy się dzisiaj po godz. 14:30. Na wysoki odczyt indeksu PCE Core mogą być przygotowane (2,9 proc r/r), problem jednak w tym na ile kolejne dane, jakie poznamy w czerwcu nie zaczną jednak pokazywać, jak ta strategia FED może okazać się ryzykowna. W efekcie osłabienie dolara może przebiegać chaotycznie, a większa zmienność może w najbliższych tygodniach zagościć także na innych rynkach – akcji, a zwłaszcza długu.

Kurs dolara nowozelandzkiego cofa się

Kilka dni temu RBNZ przedstawił nowe projekcje makro, które mogą przybliżyć termin podwyżki stóp procentowych (druga połowa 2022 r.). To doprowadziło do podbicia notowań NZDUSD, ale nie zdołały one wybić się ponad opór przy 0,7314 będący jednocześnie górnym ograniczeniem strefy rozciągającej się od 0,7267. W efekcie obserwowane dzisiaj cofnięcie prowokuje do wielu pytań. Czy NZD rzeczywiście ma szanse na rozegranie własnej fali wzrostowej niezależnie od generalnego podejścia do walut Antypodów (bardziej wrażliwe na wahania ryzyka) i zupełnie innej narracji ze strony RBA, niż RBNZ?

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny NZDUSD

W długim okresie takie szanse są, ale w krótkim rynek może zaliczyć falę podbicia USD na szerokim rynku w kontekście kolejnych spekulacji wokół polityki FED. To może na kilka(naście) dni oddalić szanse na wybicie wspomnianego poziomu 0,7314.

Kurs EUR/USD – znów wokół kluczowych 1,2180

“Gołębie” komentarze jednego z przedstawicieli EBC w ostatnich dniach (Villeroy), a także słowa wiceprezesa FED (Clarida), który nie wykluczył możliwości rozpoczęcia dyskusji nt. taperingu na najbliższych posiedzeniach, jeżeli na to będą wskazywać dane makro, dały argumenty do zawrócenia notowań EURUSD po naruszeniu ważnego oporu przy 1,2245, co miało miejsce we wtorek. Okazuje się, że mógł to być fałszywy ruch. Teraz za dolarem mogą przemawiać też rosnące rentowności amerykańskich obligacji na fali rosnących obaw, co do potrzeb pożyczkowych administracji Bidena. Jednocześnie dzisiaj o godz. 14:30 poznamy kluczowe dane nt. indeksu PCE Core za kwiecień, który jest dla FED ważniejszym odczytem inflacyjnym, niż CPI. Oczekiwania zakładają jego mocny skok do 2,9 proc. r/r na co rynki mogą być już przygotowane narracją FED z ostatnich kilkunastu dni, że to przejściowe, ale być może nie do końca i jakiś odprysk tych obaw zobaczymy na rynku długu (przez wzrost rentowności obligacji) i tym samym dolarze.

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie kluczowe pozostaje utrzymanie wsparcia wokół 1,2170-80. Jego naruszenie może skutkować spadkiem w okolice 1,20 w ciągu kolejnych kilku(nastu) dni. Teoretycznie dolar może być wspierany przez odczyty ISM i rynku pracy w przyszłym tygodniu, oraz wyczekiwaniem na majową inflację CPI zaplanowaną na 10 czerwca.

Obrona rejonu 1,2170-80 to jednak nie jedyne zadanie dla popytu. Jeżeli w kolejnych dniach nie wybijemy ponownie oporu przy 1,2245, to wątek spadku do 1,20 będzie powracał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti prognozy | dino kurs | dax kurs | jsw notowania forum | jak handlować funtem | s&p 500 notowania | kurs korony norweskiej |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here