Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) cofnął się do poziomu 0,6875Jastrzębi protokół z ostatniego posiedzenia FOMC umocnił dolara, ale nie wywołał paniki na rynku akcji. W czwartek o poranku trend silnego dolara próbuje być odwracany, ale przy niskich poziomach. Stosunkowo nisko znalazły się notowania złota. Ciekawie zapowiada się handel na GPW.

Kurs dolara nowozelandzkiego odnotował spadek. Eurodolar cofnął się do 1,1210

Rynek ocenia protokół z ostatniego posiedzenia decyzyjnego FOMC jako jastrzębi, choć uczciwie należy przyznać, że nie znalazło się tam wiele nowych stwierdzeń. Być może taką interpretację ułatwiło wystąpienie szefowej Fed z San Francisco Mary Daly, która przyznała, że gdyby dane z rynku pracy były tak samo mocne w kolejnych miesiącach, to ciężko byłoby dyskutować z szybszym zacieśnianiem monetarnym.Eurodolar cofnął się do 1,1210 i choć w czwartek o poranku trend aprecjacyjny USD próbuje być odwracany, to argumentów do tego nie ma wielu. Pomimo to dolar w czwartek jest jedną z najsłabszych walut w przestrzeni G10.

Miejsca ustępuje mu jedynie kiwi. Kurs NZD/USD cofnął się do 0,6875. Na Antypodach nieco lepiej radzi sobie aussie z kursem AUD/USD na poziomie 0,7195.

Rynek akcji lepiej zniósł jastrzębi wydźwięk minutek. Dow Jones tracił 0,03 proc., ale notowania S&P500 oraz Nasdaq100 kończyły powyżej poziomów odniesienia, odpowiednio o 0,23 proc. oraz 0,44 proc. W czwartek handel w USA pozostaje zamknięty z uwagi na Święto Dziękczynienia.

W Azji nastroje są umiarkowanie optymistyczne. Nikkei225 zyskuje 0,65 proc., ale notowania Hang Seng dodają jedynie 0,10 proc. Pod kreską znalazły się Shanghai Composite oraz KOSPI.

Szeroki WIG stracił w środę 0,65 proc. Interesująco zapowiada się czwartkowe otwarcie na dwóch walorach. W środę rozstrzygnięta została sprawa pomiędzy spółkami Erbud oraz Millenium, które toczyły ze sobą proces ws. transakcji opcji walutowych. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem bank ma oddać firmie Erbud nieco ponad 100 mln złotych odszkodowania.

Na rynku towarowym ropa naftowa obroniła zdobyte wcześniej poziomy, pomimo raportowanego przez DOE wzrostu wielkości zapasów. W czwartek rano baryłka WTI wyceniana jest na 78,3 USD, a ropa Brent kwotowana jest na poziomie 80,9 USD za baryłkę.

Silniejszy dolar i wizja szybszej normalizacji polityki pieniężnej w USA ciążą złotu. Kurs spada w okolice 1785 USD za uncję.

Na rynku kryptowalut zmienność o poranku jest niewielka. Bitcoin wyceniany jest na 57,1 tys. USD przy cenie Eteherum na poziomie 4,2 tys. USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur akcje wykres | notowania kryptowalut | kurs eur online | celon akcje notowania | kryptowaluty notowania | eur online | akcje kęty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here