Banknoty dolar nowozelandzki NZDKurs dolara nowozelandzkiego umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego, co szczególnie widoczne jest na wykresie dziennym, kiedy para pokonuje istotny opór cenowy na poziomie 0.6822. Czy to początek większych zrostów na parze NZDUSD


Para dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego praktycznie od początku 2018 roku znajduje się w trendzie spadkowym, obniżając się ponad tysiąc pipsów na wykresie. Para znalazła finalnie oparcie na poziomie 0.6500 nieznacznie jeszcze nadbijając poziom, co przełożyło się ponownie na swing ku górze dotychczas ponad 350 pipsów. Przy okazji para pokonała poziom 0.6822, który z perspektywy interwału dziennego jest bardzo istotną strefą oporową – a para nie była tak wysoko od ponad pięciu miesięcy.

NZDUSD z natarciem na opory

Choć w ostatniej analizie pary wypominane było, że swing wzrostowy nabiera na sile – to przełamanie poziomu oporowego nie było już tak oczywiste biorąc pod uwagę pierwszą próbę. Faktycznie, para wykonała wpierw korektę potwierdzając poniższy poziom jako istotne wsparcie dla układu wzrostowego (0.67120) następnie wykonując kolejny impuls wzrostowy przełamujący finalnie strefę 0.68220. W chwili obecnej para zdaje się schodzić do testu poziomu.

WYKRES NZDUSD D1 19.11.2018
NZDUSD D1 19.11.2018

Jeśli poziom wykona klasyczny test – bez przełamania poziomu, wówczas mowa będzie potwierdzeniu poziomu i otworzeniu drogi dla pary do poziomów 0.7050 co stanowiło by wówczas potencjał wzrostowy na około 210 kolejnych pipsów. Jeśli zaś para przełamie obecne wsparcie – wówczas oczekiwać się będzie zejścia ponownie do poziomu 0.67120. Aby para utrzymała pozytywny sentyment i obecny układ wzrostowy, para nie może przekroczyć powyższego wsparcia oznaczonego strzałką na wykresie.

Aktualnie szanse na potwierdzenie najbliższego poziomu wsparcia są relatywnie duże, a od pary oczekuje się osiągnięcia poziomu 0,700 do jeszcze do końca roku.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here