W trakcie piątkowej sesji notowania dolara nowozelandzkiego zanurkowały do poziomów, które wobec dolara amerykańskiego ostatni raz obserwowano na początku 2016 roku, czyli niemal 3 lata temu. Reakcja spadkowa nastąpiła po godzinie 14:30, czyli po publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy, który pokazał spadek stopy bezrobocia do poziomów sprzed niemal 50 lat.

W pierwszej reakcji kurs NZDUSD wzrastał reagując na niski wzrost etatów w amerykańskim sektorze pozarolniczym wynoszący zaledwie 134 tysiące wobec prognozowanych 185 tysięcy. Jak raportowało jednak Biuro Statystyki Pracy (BLS), takowe osunięcie zostało wywołane Huraganem Florence, który zmniejszył aktywność zawodową Amerykanów. Zapominając więc o tej składowej raportu i skupiając się na spadku stopy bezrobocia na rekordowo niskie poziomy dolar zawracał, przekładając się na spadki popularnego kiwi.

Już w trakcie czwartkowego handlu NZD/USD pokonywał poziom 0,65, a w piątek dołki zostały pogłębione i obecnie znajdują się na 0,64450, poziomie obserwowanym ostatni raz w styczniu 2016.

Notowania NZDUSD – analiza techniczna

Kurs dolara nowozelandzkiego najniżej od prawie 3 lat. Winne NFP?
NZD/USD W1

W długoterminowym ujęciu prawdopodobne wydaje się przetestowanie minimów z 2016 na 0,6340 oraz z 2015 na 0,6140. Jeżeli notowania NZDUSD chciałby zanegować ten scenariusz, niezbędne będzie powrócenie nad dotychczasowe minima miesięczne.

W stosunku do dolara australijskiego Nowozelandczyk również traci podczas piątkowego handlu powracając w okolice tygodniowych maksimów. NZD ucierpiał również w stosunku do pozostałych walut G8, deprecjacja powinna mieć jednak charakter krótkoterminowy – o ile uda się odrobić wielomiesięczne minima rozrysowane na parze z dolarem amerykańskim.

Na całym rynku w piątek widać osłabienie USD, szczególnie w stosunku do GBP – dolar traci ponad pół procenta, następnie 0,19% do EUR. Przed końcem tygodnia handlowego w Europie nie zaplanowano więcej istotnych publikacji makroekonomicznych, więc wspomniane tendencje powinny się utrzymać przed weekendem.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here