Banknoty dolar nowozelandzki NZDKurs dolara nowozelandzkiego wobec dolara amerykańskiego podczas wczesnych godzin handlowych sesji w środę spada. Para NZD/USD oscyluje w momencie pisania analizy wokół ceny 0,65300 USD, co oznacza ponowny test istotnej dla pary sekwencji. W tym momencie jednak jeszcze para utrzymuje się powyżej niej, a co za tym idzie – istnieje spora szansa na dalsze wzrosty właśnie z tych okolic. Sentyment co prawda nie uległ jeszcze zmianie, jednak risk ratio dla pozycji długich może okazać się większy, niż dla ewentualnej kontynuacji spadków. Warto zatem spojrzeć na wykres D1 pary NZD/USD, aby ocenić sytuację. 


Kurs dolara nowozelandzkiego spada – para NZD/USD na wykresie D1

Kurs dolara nadal nie jest taki słaby – jak widać po parze NZD/USD. Wykres D1 dobrze obrazuje obecną sytuację, kiedy to wykres obronił ostatni dołek – jedne z najniższych poziomów roku – oraz wykonał prostą korektę ostatnich spadków. W tym momencie widać również, jak testowany poziom wcześniej jako lokalny opór – w tym momencie stanowi wsparcie dla wykresu. Oczy inwestorów powinny być zatem skierowane właśnie na ten poziom, ponieważ jeśli test odbędzie się pomyślnie – wówczas mowa będzie o najlepszym poziomie do zawierania pozycji długich celem kolejnych średnioterminowych poziomów.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że poziom 0,65925 USD będzie poziomem docelowym dla pozycji długich w obecnej kampanii korekcyjnej. Dopiero ten poziom może stanowić dla dalszych podejść znaczną przeszkodę, dlatego stanowi to dobre miejsce do chociaż częściowej redukcji pozycji długich w opisywanym schemacie. Oczekuje się od pary reakcji na obecny poziom wsparcia w ciągu maksymalnie dwóch sesji handlowych – jeśli ruch ten nie zostanie wykonany właśnie w tym momencie, mowa będzie o dalszej słabości pary NZD/USD.

wykres Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 29.05.2019
Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 29.05.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here