Kurs dolara nowozelandzkiego wobec amerykańskiego podczas sesji środowej wyhamowuje spadki. Para NZD/USD oscyluje w tym momencie wokół ceny 0,65000 USD broniąc wsparcie, jednak nadal pokazując inwestorom rynku walutowego, że czas na pozycje długie jeszcze nie nastał. W dalszym ciągu od rynku oczekuje się realizacji tendencji spadkowej, gdzie celem dla całości spadku może być nawet poziom 0,64570 USD. Spójrzmy w tym momencie na wykres D1, aby ocenić potencjalny scenariusz takiego zagrania. 


Kurs dolara nowozelandzkiego nadal spada – wykres NZD/USD na wykresie D1

W dalszym ciągu patrząc na wykres dzienny nie wygląda na to, aby sytuacja na wykresie dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego mogła się zmienić. Sentyment spadkowy nadal trzyma wykres w ryzach, a najbliższe wsparcia łamane są raz po raz. W tym momencie jedno z nich wyhamowało chwilowo spadki na parze NZD/USD, jednak nie wydaje się, aby odwrót trendu w chwili obecnej był prawdopodobny.

W tym momencie oczekiwane przez inwestorów strefy to zdecydowanie poziom 0,6530 USD, gdzie para NZD/USD może dotrzeć w obecnie pojawiającym się ruchu. Następnie, poziom określony dla maksymalnego pojawienia się korekty będzie służyć do wyczekiwania na wygenerowanie sygnału spadkowego – oraz możliwości dołączenia do obecnie panującej tendencji spadkowej. Celem dla takiego scenariusza wówczas byłby poziom wspomniany już powyżej – 0,64570 USD. Potencjał spadków będzie zatem relatywnie duży a risk ratio dla pozycji krótkich wysoki.

wykres Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 22.05.2019
Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 22.05.2019

Naturalnie, w tym momencie negacją scenariusza pro-spadkowego będzie moment, w którym para NZD/USD wybiła by maksymalny poziom dojścia korekty – co finalnie sprzyjałoby pojawieniu się sentymentu pozytywnego a co za tym idzie możliwości zmiany obecnej tendencji rynkowej na wzrostową.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here