Naga Marketsdolar nowozelandzkiŚroda na rynkach jak na razie upływa w spokojnej atmosferze poza NZD, który wyraźnie traci. NZD/USD jest najniżej od prawie 4 lat. Rynek akcji balansuje wokół poziomów odniesienia. Złoto jest nieco wyżej, ropa jest silniejsza po danych o zapasach.

  • NZD/USD systematycznie osuwał się z 0,6350 do 0,6324, choć w ciągu ostatniej godziny widać próby odbicia. Wcześniej wypowiadał się prezes RBNZ Orr, ale w jego komentarzach nie było nic zaskakującego. Powiedział, że globalna gospodarka wymusza więcej działania do banku, inaczej NZD będzie mocniejszy.
  • Reszta rynku FX trzyma się blisko wtorkowych poziomów. EUR/USD 1,1087, USD/JPY 105,80, EUR/PLN 4,3760.
  • Z rynku akcji przebija się brak kierunku w oczekiwaniu na świeże impulsy. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc.
  • Zostając przy Chinach, dzisiejszy fixing USD/CNY ustalono na 7,0835, wyżej o 25 pipsów od wczorajszego fixing i 835 pipsów poniżej wtorkowego zamknięcia. W obliczu rynkowych poziomów blisko 7,16 rynek zakładał wyższy fixing, co pokazuje, że LBCh stara się hamować presję deprecjacyjną juana.
  • W nocy złoto podchodziło pod 1545 USD/oz, ale ostatecznie cofnęło się pod 1540.
  • Ropa WTI zyskuje 1,2 proc. do 55,6 USD/b po raporcie API, który wskazał duży spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu. Spadek o 11,1 mln baryłek był wyraźnie większy niż oczekiwane 2 mln.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here