Naga MarketsKurs dolara nieznacznie traci. Euro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) w góręPo poniedziałkowym podbiciu dolara na fali większej awersji do ryzyka na Wall Street w kontekście wyborów uzupełniających do Senatu w amerykańskim stanie Georgia, cofnięcie jest niewielkie. Można odnieść wrażenie, że część inwestorów zwleka z kolejnymi decyzjami, do czasu politycznego rozstrzygnięcia, chociaż niektórzy we wczorajszej przecenie na rynku akcji zdają się dostrzegać okazje (S&P500 powrócił dzisiaj po południu ponad poziom 3700 pkt.).

Kurs euro (EUR/USD) czeka na pokonanie 1,23

Na wykresie EURUSD widać, że popyt nieco wytracił swoją siłę – mieliśmy nieudany powrót ponad poziom 1,2273. Nie ma jednak wyraźniejszych wskazań dla podaży – te pojawiłyby się dopiero w przypadku złamania 1,22. Korelacja z zachowaniem się giełd sprawia, że informacja o tym, że Republikanie mają tylko jedno (a nie dwa miejsca w Senacie) z Georgii, automatycznie przełoży się na zanegowanie powyższych, negatywnych sygnałów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) również ze skromnym odbiciem

W przypadku GBPUSD temat COVID i lockdownu ciąży na funcie. W efekcie notowania nie zdołały powrócić ponad poziom złamanego wsparcia, a teraz oporu przy 1,3623. Lockdown mamy w Anglii i Szkocji, a od kilku dni Wielka Brytania jest poza UE – to wszystko może zaznaczyć się w danych makro i podbić dyskusję o dodatkowym wsparciu monetarnym z Banku Anglii. Najbliższe wsparcie to rejon 1,3538 (szczyt z 4 grudnia). Jeżeli jednak w USA nie będzie tzw. blue-wave (Demokraci nie odbiją Senatu), to prędzej będziemy ponownie testować szczyt przy 1,3623, niż wsparcie przy 1,3538.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here