Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, styczniowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales zgodnie z oczekiwaniami

Z raportu amerykańskiego Census Bureau wynika, że zgodnie rynkowymi oczekiwaniami wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w styczniu br. o 0,3%, co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od ujemnie zrewidowanego wyniku za grudzień 2019 r. (rewizja do 0,6% z 0,7%). Podobnie prezentował się także pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który także zgodnie z oczekiwaniami odnotował wzrost o 0,3%. W tym przypadku był to jednak wynik o 0,1 p. proc. lepszy od 0,2% raportowanego w grudniu minionego roku.

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy, że publikacja ta przyczyniła się do niewielkiego osłabienia dolara amerykańskiego wobec pozostałych walut grupy G8. Tendencja ta wydaje się jednak bardziej symboliczna i prawdopodobnie nie przełoży się na długotrwałą zmianę trendu wzrostowego na USD.

Na notowaniach pary walutowej GBPUSD zauważymy, że tuż przed publikacją wyników sprzedaży detalicznej z USA, rynek wybił dołem z lokalnej konsolidacji, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

Okazuje się zatem, że nawet jeżeli wzrosty byłyby kontynuowane, kurs GBPUSD mógłby dotrzeć w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 1.3020.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD M5

Spoglądając na interwał dzienny dostrzec można, że rynek re-testuje obecnie pokonaną już jakiś czas temu linię tendencji wzrostowej. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby wrócić do wzrostów a notowania GBPUSD do spadków.

Weź udział w darmowym webinarze:
Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBPAUD) odbija od linii trendu i napotyka kolejny opór
Następny artykułKto nie ryzykuje, ten nie pije szampana – ROKU (#ROKU) i spekulacyjna szansa wzrostów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here