Naga MarketsBudynek Rezerwy Federalnej w WaszyngtoniePunktualnie o godzinie 20:00 czasu polskiego Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) opublikował protokoły (minutes) z czerwcowego posiedzenia polityki pieniężnej, podczas którego nie zdecydował się zmienić stóp procentowych. Kurs dolara praktycznie nie zareagował na publikację minutek w trakcie wieczornego handlu.


FOMC minutes: rośnie niepewność dot. wzrostu gospodarczego

Warto przypomnieć, że zdecydowana większość członków  Federalnej Komisji ds. Otwartego Rynku (FOMC) opowiedziała się podczas czerwcowego posiedzenia za utrzymaniem stóp procentowych na dotychczasowych poziomach. Jedynie etatowy gołąb banku centralnego, James Bullard głosował za ich obniżeniem o 25 punktów bazowych.

Stopy procentowe w USA. Trading Economics

– Zgodnie ze swoim statutowym mandatem Komitet dąży do wspierania maksymalnego poziomu zatrudnienia i stabilności cen. W celu wsparcia tych celów Komitet zdecydował się utrzymać docelowy przedział stóp procentowych dla funduszy federalnych na poziomie 2,25 do 2,5 procent. Komitet nadal uważa, że najbardziej prawdopodobnymi rezultatami będzie trwały wzrost działalności gospodarczej, silne warunki na rynku pracy i inflacja w pobliżu symetrycznego celu 2%, ale zwiększyła się niepewność co do tej perspektywy. W świetle tych niewiadomych i cichej presji inflacyjnej, Komitet będzie uważnie śledzić implikacje napływających informacji dla perspektyw gospodarczych i podejmie odpowiednie działania w celu podtrzymania wzrostu gospodarczego – czytamy w podsumowaniu minutek.

Minutes FOMC nie zmieniają zbytnio obecnego obrazu rynku. Najważniejsze stwierdzenia wskazują na możliwe pogorszenie się sytuacji gospodarczej. W związku z tym, wielu członków FOMC widzi duże szanse na obniżkę stóp procentowych.

Dolar amerykański największym przegranym środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 20:15 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było w stosunku do dolara nowozelandzkiego, a najmniejszą wobec franka szwajcarskiego.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 20:15 | Źródło: finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji USD rynek pokonał lokalny poziom oporu. Fakt ten sprawia, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.1273.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForex: 47,85 klientów Noble Markets zarabiało na walutach w II kw. 2019 r.
Następny artykułChiny przyśpieszą prace nad cyfrową walutą przez Librę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here