Kurs dolara niemal po 3,82 zł w poniedziałek 21 września, euro kosztuje 4,4960 zł, kurs GBP/PLN po 4,9070 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas poniedziałkowej sesji handlowej możemy obserwować całkowity odwrót od polskiego złotego. Złotówka traci dziś bardzo mocno w ujęciu z dolarem, euro, frankiem, czy funtem brytyjskim. Nowy tydzień rozpoczął się więc z fatalnych nastrojach dla PLN. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara na solidnym plusie, złoty pod presją sprzedających

Na początku nowego tygodnia obserwujemy wyraźną słabość polskiego złotego. Złotówka traci na całej linii, co ma związek z wyraźnym cofnięciem na rynku akcji. Silne spadki na europejskich indeksach giełdowych powodują odpływ od PLN.

Dziś nasza krajowa waluta radzi sobie najgorzej w ujęciu z dolarem, złotówka traci aż 1,6% w stosunku do amerykańskiej waluty. PLN traci także do funta, gdzie ruch na parze GBP/PLN wynosi około 1%. Spadki widać również w ujęci z frankiem (-1,3%) oraz euro (-1%).

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Czas na głębszą korektę na rynku akcji w USA?

–Na dziennym układzie EURUSD widać, że oddalamy się od rejonu 1,1850, co zwiększa ryzyko powrotu poniżej 1,18. Dzienny oscylator RSI9 pozostaje w wyraźnym trendzie spadkowym, co zdaje się zapowiadać dłuższą korektę. Kluczowa w tym tygodniu może okazać się obrona okolic wsparć przy 1,17 – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here