Kurs dolara nie spadał tak mocno od 12 dni! Funt, euro i frank również po silnej korekcie do PLNPo trzech dniach korekty wzrostowej kurs złotego w środę powraca do spadków. W efekcie dolar amerykański odbija do 4,17 zł, a funt szterling do 5,14 zł. Z kolei euro oraz frank utrzymują się cały czas na przybliżonych poziomach, kolejno 4,53 zł oraz 4,30 zł. Sprawdź ile zapłacisz za wymianę walut w kantorze w środę, 8 kwietnia 2020 r.

  • Kurs funta zyskuje w środę do złotego 0,3% i jest najmocniej rosnącą walutą do PLN
  • W jego ślady podąża kurs dolara, który we wtorek notował najsilniejsze osunięcie od 12 dni
  • Frank i euro zachowują się bliźniaczo podobnie, utrzymując w wąskiej konsolidacji
  • Indeks PLN traci w środę symboliczne 0,02%

Kurs dolara wraca do wzrostów po najsilniejszym spadku od 12 dni

We wtorek, notowania dolara amerykańskiego traciły na szerokości całego rynku walutowego, co było widoczne również na parze z polskim złotym. USD/PLN osuwał się o niemal 1,7%, co było najsilniejszym spadkiem od 12 dni i przerywał serię trwających od tygodnia wzrostów. W środę kurs dolara powraca jednak do skromnej aprecjacji i odbija o 0,25% od poziomu 4,15 zł.

Od strony technicznej niewiele ulega zmianie i para walutowa nadal porusza się w zakresie szerokiej konsolidacji, której górne ograniczenie wyznacza poziom 4,30 zł.

Kurs dolara powraca do wzrostów. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara powraca do wzrostów. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro również odrabia część wtorkowych strat. EUR/PLN kosztuje 4,53 zł

Silniejszą wtorkową przecenę obserwowano również na parze EUR/PLN. W środę kurs euro powraca jednak do wzrostów, odbijając do złotówki w przedziale 0,1%. Technika nie ulega zmianie i dopóki eurozłoty porusza się w przedziale 4,60 zł oraz 4,50 zł, kontynuowana będzie konsolidacja na wysokości najwyższych poziomów od 2009 roku. Analitycy cały czas zwracają jednak uwagę na istniejące ryzyko pokonania strefy 4,60 zł, co otworzyłoby drogę w kierunku okrągłych pięciu złotych za jedno euro.

Czy kurs euro długo utrzyma się w obecnej konsolidacji? Źródło: Tradingview.com
Czy kurs euro długo utrzyma się w obecnej konsolidacji? Źródło: Tradingview.com

Kurs franka zachowuje się podobnie do euro. Na razie bez rozstrzygnięć

Wykres franka szwajcarskiego jest bliźniaczo podobny do wykresu euro. CHF tak samo jak EUR ugrzązł w konsolidacji na wysokości długoterminowych maksimów i odbija delikatnie w środę (+0,15%) po silniejszej wtorkowej przecenie. Frankowicze na razie nie mają co liczyć na spadek kursu, do tego niezbędne byłoby bowiem wybicie lokalnego wsparcia na wysokości 4,25 zł (obecnie frank jest oddalony od niego o cztery grosze).

Kurs franka konsoliduje pomiędzy 4,25-4,35 zł. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta spadł pod ważne wsparcie, powrót do wzrostów po 3 dniach wyprzedaży

Najsilniej do złotego w środę rośnie kurs funta, który zyskuje 0,3%, ma jednak najwięcej do odrobienia. Para walutowa GBP/PLN od zeszłego piątku została przeceniona o kilkanaście groszy i spadała ponownie poniżej strefy 5,15 zł, którą wyznaczają maksima z grudnia 2019 oraz lutego 2020. Utrzymanie poniżej tego poziomu zwiększa szansę na pogłębienie korekty spadkowej i powrót w okolice 5 złotych.

Kurs funta przynajmniej z teoretyczną szansą powrotu w okolice 5 złotych. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta przynajmniej z teoretyczną szansą powrotu w okolice 5 złotych. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here