Naga MarketsKurs dolara nie przestaje spadać! Dokąd zmierza indeks DXY?Dolar amerykański radzi sobie w ostatnim czasie bardzo słabo. W koszyku walut DXY, greenback stracił w mijającym tygodniu 1,74 proc. i był to 5. tydzień spadków z rzędu. Piątkowe osunięcie zaprowadziło ponadto indeks dolara do poziomów z września 2018 roku. Jakie są dalsze perspektywy dla tego indeksu?

  • Inwestorzy szukają pozycji krótkich na dolarze
  • Wybicie w dół zaprowadziło indeks dolara do poziomów z 2018 roku
  • Najbliższy cel może stanowić strefa przy 94,00

Indeks dolara kończy tydzień pod 95,00

Realne, ujemne stopy procentowe w USA, nieustanne rozprzestrzenianie się koronawirusa w Ameryce i wzrost globalnego nastawienia do ryzyka spowodowały, że inwestorzy uciekają z pozycji długich na dolarze. Bardzo dobrze obrazuje to indeks dolara, który od tygodnia zniżkuje na coraz niższe poziomy.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Istotny spadek dolar zaliczył natomiast na koniec mijającego tygodnia. Piątkowe zamknięcie miało bowiem miejsce pod marcowym dołkiem, co potwierdza jego wybicie.

Akcja cenowa wskazująca na potencjał do spadków daje szansę na ruch powrotny do strefy w okolicach poziomu 94,00. Obszar ten sprawdzał się w roli wsparcia przed dwoma laty, w lipcu i wrześniu 2018 roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Indeks dolara (DXY) – wykres dzienny

Panujący trend spadkowy może zachęcić do poszukiwania okazji sprzedażowych. W tak silnym trendzie można do tego wykorzystać wszelki korekty. Najbliższy opór może stanowić  pokonany obszar wsparcia przy 95,00, a następny przy 96,00. Celem dla spadków byłaby wtedy wspomniana wyżej strefa przy 94,00

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here