Kurs dolara nie podołał. USD/PLN cofa ponownie do zakresu 3.94 PLNKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego w kolejnej, wtorkowej sesji pokazuje ewidentną słabość. Para walutowa USD/PLN podczas wczorajszej sesji miała szansę na wygenerowanie ruchu wzrostowego po ówczesnym utrzymaniu wsparcia – jak widać jednak, wsparcie zostało przełamane. Tym samym również przełamanie wsparcia cenowego skutkuje mocniejszym cofnięciem notowań – do obecnego zakresu 3,94 PLN i testu średniej kroczącej. Spójrzmy na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim aby ocenić dalsze szanse na ruch.


Kurs dolara amerykańskiego nie utrzymał wsparcia – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara nie pozostawia złudzeń – rynek nadal jest słaby
  • Para USD/PLN wykorzystuje przełamanie lokalnego wsparcia do dalszych spadków
  • Testowany jest w tym momencie zakres średniej kroczącej
  • Zdaje się, że dalsze pozycje długie zostaną ponownie oddalone na jakiś czas

Rynek nie podołał wczorajszym szacunkom mówiącym o tym, że szansa na utrzymanie się lokalnego wsparcia, do którego to para USD/PLN dopiero zmierzała – może zostać utrzymane. Rynek przełamał wsparcie i tym samym również wygenerował sygnał pro-spadkowy oddalając dalsze szanse na wzrosty. W tym momencie widać również, że para USD/PLN dotarła do zakresu o 3 grosze niższe niż przełamane wsparcie. Testowana jest przy okazji również średnia krocząca, którą tworzy sma 88-okresowa.

Rynek w momencie przełamania wsparcia pokazał, że dalsza słabość jest widoczna a zakres konsolidacji pomiędzy poziomami 3,97 – 3,89 PLN nadal pozostaje otwarty dla rynku. Nie pozostaje zatem nic innego jak stwierdzić, że taki stan rzeczy utrzymywać się może przez kolejne tygodnie handlowe. Dlatego też osoby handlujące na parze z dolarem amerykańskim wobec polskiego złotego powinny uzbroić się w cierpliwość względem dalszego ruchu wybijającego obecny zakres.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 23.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 23.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here