Naga MarketsKurs dolara nie ma siły na dalsze odbicie. Notowania EUR/USD w miejscuO ile wczoraj po południu dolar szybko wymazał ranną przecenę, o tyle dzisiaj dominuje marazm i pewne zawieszenie. Podobna sytuacja jest na Wall Street, być może, zatem mamy wyczekiwanie na kolejne informacje. Spekulacje wokół szczepionki Pfizer/BioNTech zostały nieco zgaszone po wypowiedziach specjalistów, którzy zwrócili uwagę na długi proces dystrybucji leku, a także brak dowodów, że może on dawać długotrwałą odporność na koronawirusa.

  • Niemniej te nadzieje mogą ponownie zostać podbite w przypadku pojawienia się informacji z innych firm – na podobnym etapie, co Pfizer jest też koncern Moderna, więc teoretycznie pozytywne newsy mogą pojawić sie niedługo.
  • Podobne rozdarcie, jak w temacie szczepionki (przyszłe korzyści vs obecne zagrożenia w postaci lockdownów) mamy też w temacie amerykańskich wyborów.

Kurs dolara mocno rozdarty. EUR/USD nieudolnie testuje 1,18

Teoretycznie Biden ma w kieszeni wymagane 270 głosów elektorskich, ale w praktyce nie może być całkiem pewien rozstrzygnięcia. Proces przekazywania władzy może być trudny (wczorajsze słowa szefa senackiej większości, że nie uznaje Bidena jako prezydenta-elekta), a prawna bitwa dopiero przed nami. Istnieje ryzyko, że w kilku spornych stanach nie zostaną wydane tzw. certyfikaty prawidłowości przebiegu wyborów, co może stać się zalążkiem do bezprecedensowego wyboru prezydenta przez Kongres, co może mieć miejsce najwcześniej w styczniu.

W przypadku EURUSD mamy na razie nieudaną próbę złamania okolic 1,18. Nie oznacza to jednak, że takowa nie zostanie powtórzona w kolejnych dniach. Ryzyko takiego scenariusza spadłoby w sytuacji powrotu ponad 1,1850.

Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here