Naga MarketsKurs dolara nie kontynuuje zwyżek. Notowania EUR/USDOd kilku godzin nie widać zbytnio kontynuacji wcześniejszych tendencji wywołanych przez obawy, co do kosztów związanych z pandemią (większe restrykcje w USA i w Japonii). Rynek nie zareagował zbytnio na dane makro z USA – gorszy odczyt cotygodniowego bezrobocia, które skoczyło do 742 tys. został zrównoważony odczyt regionalnego indeksu Philly FED (mniejszy spadek w listopadzie), oraz niezłe dane nt. sprzedaży domów na rynku wtórnym w listopadzie.

Kurs dolara: EUR/USD nie prezentuje kontynuacji spadków

To wszystko sprawia, że jeżeli wieczorem nie napłyną kolejne niepokojące informacje nt. restrykcji w USA, czy w Japonii (albo rynek po prostu przestanie zwracać na nie uwagę), to możliwy jest powrót do akceptacji większego ryzyka – słabszy dolar, mocniejsze giełdy.

Kontynuacji spadków nie widać na EURUSD – zobaczymy, jak zamknie się dzienna świeca. Powrót w okolice 1,1860 byłby pozytywnym sygnałem. Rynek, zgodnie z oczekiwaniami nie reaguje na doniesienia ze szczytu UE – zdaniem analityków banku Goldman Sachs scenariuszem bazowym jest polityczny kompromis prowadzący do wycofania veta wobec budżetu i pakietu ratunkowego.

Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here