Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2630 euro
USDPLN 3,8690 dolar
GBPPLN 4,9480 funt
CHFPLN 3,88 frank

Najważniejsze informacje:

  • Kurs euro zyskuje 0,09%
  • Kurs franka powyżej 3,88 zł – zyskuje 0,14%
  • Kurs funta zyskuje 0,17%
  • Kurs dolara zyskuje piątą sesję z rzędu (+0,38%)

Piątkowa sesja nie była zbyt łaskawa dla polskiego złotego. W ciagu dnia osłabiał się on bowiem w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego.

Kurs euro poniżej istotnego poziomu

Po trwających od wtorku spadkach, kurs euro zyskuje w trakcie piątkowej sesji 0,09%. W dalszym ciągu utrzymuje się on jednak poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4,2680 zł. Fakt ten sprawia, że kurs euro wciąż podatny jest na presję ze strony podaży, która w konsekwencji mogłaby doprowadzić do spadków nawet w okolice 4,2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka znów powyżej 3,88 zł

Kurs franka tracił wobec polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Wskutek tej deprecjacji doszło do pokonania istotnego wsparcia w wysokości 3,94 zł i przetestowania kolejnego, technicznego poziomu w rejonie 3,86 zł. Tam też kilka dni temu pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 3,94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wróci do 4,9730 zł?

Po środowych i czwartkowych spadkach, kurs funta zyskuje w trakcie piątkowej sesji 0,17%. Warto zwrócić jednak uwagę, że w dalszym ciągu utrzymuje się on jednak poniżej istotnego oporu w wysokości 4,9730 zł. Z czysto technicznego punktu widzenia, dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, potencjał wzrostów na GBP będzie dość ograniczony.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara dotrze do 3,90 zł?

Po ubiegłotygodniowych spadkach, kurs dolara zyskuje nieprzerwanie od poniedziałku. W tym czasie USD wzrósł o ponad 6 groszy. W chwili obecnej za jednego dolara zapłacić trzeba już powyżej 3,8690 zl, co jest najwyższą jego wyceną od połowy października br. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet jego wyceny po 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 8 listopada 2019
Następny artykułBlok po 22 – 8 listopada 2019: EUR/USD, Ropa WTI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here