Naga MarketsTickmillWeekendowy przegląd rynków to cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym co tydzień podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni. Oprócz analizy najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych znajdziesz tu również techniczne spojrzenie na główne pary walutowe.


Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. W ciągu ostatnich dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dotyczących sytuacji gospodarczej. Wśród najważniejszych wydarzeń tygodnia bez wątpienia wymienić należy:

  • Posiedzenie dot. polityki pieniężnej Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ)
  • Posiedzenie dot. polityki pieniężnej Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB)

Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, obydwa wymienione wyżej banki centralne zdecydowały podczas swoich wrześniowych posiedzeń o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionych poziomach.

Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że decydenci polityczni RBNZ podkreślili, iż podkreślił, że może w tym roku uruchomić nowe narzędzie stymulujące, aby jeszcze bardziej obniżyć koszty finansowania zewnętrznego.

Okazuje się więc, że RBNZ aktywnie rozważa wprowadzenie ujemnych stóp procentowych i zapowiedział, że zrobi to w połączeniu z terminowym finansowaniem banków. Środowe oświadczenie sugeruje, że program finansowania zostałby wprowadzony jako pierwszy krok, umożliwiając decydentom uwolnienie większej liczby bodźców przy jednoczesnym utrzymaniu stopy na stałym poziomie do marca 2021 r. po czym bank mógłby obniżyć stopy proc. do ujemnych wartości. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Kurs franka największym przegranym tygodnia

Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 był jen dolar amerykański, którego kurs wzrósł aż o 1,98 proc. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługują natomiast kursy dolara nowozelandzkiego i australijskiego, które osunęły się odpowiednio o 1,65 proc., o 2,18 proc.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs euro najniżej od dwóch miesięcy

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek trwającej od ponad tygodnia deprecjacji kursu euro wobec dolara amerykańskiego, rynek pokonał linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem równoległego kanału wzrostowego, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków notowań wspólnej waluty. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice 1,15 USD.

EURUSD Daily

Kurs dolara rośnie nieprzerwanie od 6. sesji

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że dolar amerykański umacniał się wobec franka szwajcarskiego przez ostatnie sześć sesji z rzędu. Wskutek tak znacznej aprecjacji, rynek pokonał już dwa techniczne opory w wysokości 0,9180 i 0,9260 CHF, dzięki czemu kurs dolara znalazł się na najwyższym poziomie od dwóch miesięcy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, USD mógłby dotrzeć nawet do 0,9360 CHF.

USDCHF Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here