polskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNPolski złoty kończy kolejny tydzień w dość neutralnych nastrojach. Na przestrzeni ostatnich dni umacniał się on bowiem w stosunku do euro i funta, pozostał bez zmian wobec franka szwajcarskiego i osłabił się w relacji do dolara amerykańskiego.


Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2559 euro
USDPLN 3,7973 dolar
GBPPLN 4,7798 funt
CHFPLN 3,8014 frank

Kurs euro najniżej od sierpnia 2018 r.

Kurs euro rozpoczął mijający tydzień nieśmiałymi wzrostami. Tendencja ta nie trwała jednak zbyt długo. W wyniku poniedziałkowej i wtorkowej aprecjacji notowania wspólnej waluty dotarły bowiem jedynie do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 4,27 zł, gdzie już we wtorek pojawiła się reakcja podażowa. W trakcie środowej sesji kurs euro osunął się do najniższego poziomu od pierwszej połowy sierpnia 2018 roku. W chwili obecnej obserwujemy test istotnej strefy wsparcia będącej dolnym ograniczeniem trwającej od dłuższego czasu konsolidacji. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas kurs euro mógłby osunąć się nawet w rejon 4,1320.

Kurs euro najniżej od sierpnia 2018 r.

Kurs franka powyżej 3,80 zł

Kurs franka szwajcarskiego kończy tydzień w okolicy poziomu sprzed pięciu dni. Wskutek wtorkowych i środowych spadków jego notowania osunęły się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie w wyniku czwartkowej decyzji monetarnej SNB pojawiła się większa reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs franka mógłby docelowo wzrosnąć nawet w okolice 3,86 zł.

Kurs franka w okolicy technicznego wsparcia

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

To już ponad miesiąc od kiedy kurs funta traci dynamicznie na wartości. Wyprzedaż ta doprowadziła już do pokonania dwóch technicznych poziomów wsparcia i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej w rejonie 4,76 zł.

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

Kurs dolara największym wygranym tygodnia

Kurs dolara zyskiwał w minionym tygodniu najwięcej spośród wszystkich walut grupy G8. Wzrosty te wyniosły niemal 4 grosze i wiele wskazuje na to, ze z początkiem przyszłego tygodnia spodziewać moglibyśmy się nawet ich kontynuacji. Realnym zasięgiem dla tej tendencji wydają się bowiem okolice poziomu 3,8180 zł i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Kurs dolara największym wygranym tygodnia

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – kurs dolara największym wygranym tygodnia
Następny artykułProste wprowadzenie do tradingu na podstawie formacji harmonicznych – Tradeciety
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here