polskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNPolski złoty nie może zaliczyć czwartkowej sesji do udanych. Znacząco osłabia się się on dziś bowiem w relacji do euro, franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego. Jego symboliczną aprecjację dostrzec można było natomiast w stosunku do funta, który okazał się najsłabszą spośród walut G8.


Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 6 lutego 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN rośnie w czwartek o 0,33%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN rośnie w czwartek o 0,31%
  • Kura funta GBPPLN spada w czwartek o 0,02%
  • Kurs dolara USDPLN rośnie w czwartek o 0,53%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8792 zł 6.02.2020, godzina 18:40
Kurs euro EURPLN 4,2584 zł 6.02.2020, godzina 18:40
Kurs funta GBPPLN 5,0160 zł 6.02.2020, godzina 18:40
Kurs franka CHFPLN 3,9774 zł 6.02.2020, godzina 18:40

Kurs euro

Kurs euro zyskuje się w trakcie czwartkowej sesji o 0,33%. Dzięki tym wzrostom kurs euro przerwał trwającą od wtorku, dynamiczną deprecjację. biorąc jednak pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę dzisiejszej aprecjacji, uznać by można, że jest to jedynie swego rodzaju forma korekty, po zakończeniu której pojawić może się kolejny impuls spadkowy.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie czwartkowej sesji 0,31%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych wzrostów rynek dotarł w okolice pokonanego wczoraj wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z trwającej od poniedziałku deprecjacji. Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 3.94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta 

Kurs funta utrzymuje się w trakcie czwartkowej sesji na względnie stabilnym poziomie. Nie zmienia to jednak faktu, iż rynek ten od początku tygodnia utrzymuje się pod presją podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie kurs funta mógłby osunąć się w okolice 4.9750 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara 

Kurs dolara zyskuje w czwartek 0,53%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek dzisiejszej aprecjacji rynek zasygnalizował potencjalne odrzucenie technicznego wsparcia w wysokości 3.85 zł i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 3.90 zł, bądź nawet 3.9470 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – kurs funta największym przegranym sesji
Następny artykułBlok po 22 – 6 lutego 2020: USD/CHF, EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here