Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Przez wzgląd, iż dziś trzeci dzień roboczy września, już przed południem poznaliśmy liczne odczyty wskaźników PMI. Dla inwestorów najważniejsze były oczywiście dane z Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Jakby tego było mało, punktualnie o godz. 14:30 amerykański Departament Pracy poinformował, iż w minionym tygodniu przybyło 881 tys. zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych. Fakt ten sprawił, że ilość osób, które od początku pandemii złożyły wnioski o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła do 59,279 mln.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż obecny odczyt na poziomie 881 tys. złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest najniższym od początku kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa.

Kurs dolara największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:25 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą aprecjację USD dostrzec można było w stosunku do dolara australijskiego, funta szterlinga i dolara nowozelandzkiego.

Dane z godz. 16:25 | Źródło: finviz.com

Kurs dolara przerywa serię spadków

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CAD zauważymy, że kurs dolara amerykańskiego osłabiał się w relacji do dolara kanadyjskiego nieprzerwanie przez siedem tygodni. Wskutek tej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 1,3333 i dotarł aż w okolice kolejnego w rejonie 1,2980. TO właśnie tam pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wzrostów kursu dolara amerykańskiego.

USDCAD Weekly

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak państwo doi kontrolowane przez siebie spółki? Te kwoty robią wrażenie
Następny artykułKurs dolara po 3,7570 zł w czwartek 3 września, euro kosztuje 4,4390 zł, kurs GBP/PLN po 4,9786 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here