Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem kilka istotnych publikacji makroekonomicznych obrazujących wpływ obecnego kryzysu na światową gospodarkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już o poranku brytyjski Office for National Statistics (ONS) przedstawił fatalny raport dot. historycznie dużego spadku sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Kilka godzin później równie fatalne dane zaprezentował nasz rodzimy Główny Urząd Statystyczny. W godzinach popołudniowych poznaliśmy także dane dot. sprzedaży detalicznej w Kanadzie.

Kurs dolara największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w relacji do dolara australijskiego.

Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro zyskiwał w relacji do dolara amerykańskiego od początku tygodnia. W wyniku tej aprecjacji rynek dotarł do górnego ograniczenia trwającej od początku kwietnia konsolidacji tj. 1,0990 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Dziś również obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice dolnego ograniczenia wspomnianej formacji.

EURUSD Daily

Kurs funta spada trzeci dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że funt szterling osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od trzech dni. Tendencja ta rozpoczęła się w okolicy istotnego oporu i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs funta mógłby w najbliższym czasie kontynuować deprecjację.

GBPUSD Daily

Autor poleca:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMBF Group: ponad 1200% wzrostu dzięki COVID-19. Czy wszystko jest już w cenie?
Następny artykułBlackRock królem sektora finansowego Wall Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here