Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja na rynku walutowym dość interesująco. Okazuje się bowiem, że mimo, iż w ciągu dnia nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych, to zmienność na notowaniach popularnych walut była całkiem spora.

Najważniejszym wydarzeniem dnia bez wątpienia było posiedzenie Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) podczas którego instytucja utrzymała rozmiar programu łagodzenia ilościowego i rekordowo niskie stopy procentowe bez zmian (0,25%). Bank oznajmił również, że jest otwarty na dalsze bodźce, jeśli będzie to konieczne, aby przeciwdziałać negatywnemu wpływowi pandemii koronawirusa.

Jeszcze przed południem, Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowszy raport nt. sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce. Wynika z niego, że w maju br. sytuacja społeczno-gospodarcza kraju pozostawała trudna, ale stopniowe znoszenie ograniczeń związanych z zapobieganiem rozwojowi epidemii COVID-19 wpływało na poprawę w niektórych obszarach. W mniejszym stopniu niż w kwietniu br. obniżyła się w skali roku produkcja przemysłowa. Dużo słabszy był również spadek sprzedaży detalicznej. Bardziej niż przed miesiącem zmniejszyła się natomiast produkcja budowlano-montażowa. Pogorszyła się także sytuacja na rynku pracy. Wśród przedsiębiorców i konsumentów w czerwcu br. nadal przeważają bardzo pesymistyczne nastroje, są one jednak mniej negatywne niż przed miesiącem.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 poznaliśmy także raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że w tygodniu kończącym się 19 czerwca 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 74,6 proc. zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 8,8 mln baryłek dziennie, czyli o 239 tys baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 12 czerwca 2020 r. zapasy ropy naftowej wzrosły o 1,442 mln brk, co okazało się wynikiem niemal 5-krotnie gorszym od prognoz wskazujących wzrost jedynie 0,299 mln brk.

Kurs dolara największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:50 zauważymy, że po poniedziałkowych i wtorkowych spadkach, dziś dolar amerykański umacniał się w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w relacji do dolara nowozelandzkiego, który osuwał się po decyzji monetarnej RBNZ.

Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

Kurs dolara w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że rynek od pewnego czasu utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie nieco powyżej technicznego wsparcia w wysokości 1,3515. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet do 1,3740 CAD.

USDCAD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBroker kryptowalut DowMarkets na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Następny artykułAkcje Wirecard za 1 euro? Bank of America obniża prognozę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here