Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Już o poranku poznaliśmy bowiem raport, z którego wynika, iż brytyjska gospodarka skurczyła się w pierwszym kwartale br. w stosunku do czwartego kwartału 2020 r. o 1,6 proc., a w stosunku do pierwszego kwartału 2020 r. aż o 6,1 proc.Zdecydowanie bardziej optymistyczne dane opublikował niespełna dwie godziny później Federalny Urząd Pracy w Niemczech. Z jego raportu wynika bowiem, że bezrobocie u naszych zachodnich sąsiadów zmniejszyło się w czerwcu br. o 38 tysięcy, co okazało się wynikiem zauważalnie lepszym zarówno od uibegłomiesięcznego (-19 tys.) jak również prognoz zakładających spadek o 20 tys. To też sprawiło, że stopa bezrobocia uplasowała się na poziome 5,9 proc.

Punktualnie o godzinie 10:00 nasz rodzimy Główny Urząd Statystyczny podzielił się z kolei najnowszymi danymi dot. inflacji konsumenckiej. Z raportu tego wynika, iż dynamika wzrostu cen konsumpcyjnych spowolniła w czerwcu br. do 4,4 proc. z 4,7 proc. raportowanego przed miesiącem. W kierunku wolniejszego wzrostu cen w czerwcu oddziaływały niższe dynamiki cen paliw i spadek inflacji bazowej. W przeciwnym kierunku oddziaływała natomiast wyższa dynamika cen żywności.

Jeszcze przed południem podobny raport przedstawił także Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat). Wynika z niego, że podobnie jak w Polsce, wzrost cen w strefie euro spowolnił do 1,9 proc. w czerwcu br. z 2,0 proc. w maju br.

Jedną z najważniejszych publikacji środowej sesji był z kolei raport z amerykańskiego rynku pracy, który poznaliśmy punktualnie o godz. 14:15. Wynika z niego, iż pomimo prognoz na poziomie 600 tys., w czerwcu br. amerykańska gospodarka stworzyła aż 692 tysiące nowych miejsc pracy. Finalny odczyt okazał się więc zauważalnie lepszy od prognoz, choć w dalszym ciagu jest to odczyt gorszy od majowego, kiedy to w USA przybyło aż 886 tysięcy nowych miejsc pracy.

– Ożywienie na rynku pracy pozostaje silne, a czerwiec zamyka silny drugi kwartał wzrostu zatrudnienia – powiedziała Nela Richardson, główna ekonomistka ADP dodając, że choć wciąż brakuje prawie 7 milionów do poziomu sprzed kryzysu, od początku 2021 roku przybyło około 3 milionów miejsc pracy.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska Energy Information Administration (EIA) poinformowała, iż zapasy ropy naftowej w amerykańskich magazynach skurczyły się w minionym tygodniu o kolejne 6,718 mln brk, co okazało się wynikiem zauważalnie lepszym od prognoz zakładających spadek “jedynie” o 4,686 mln brk.

Frank szwajcarski największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do dolara kanadyjskiego. Bezapelacyjnie najsłabszą walutą z tego zestawienia okazał się w trakcie środowego handlu z kolei frank szwajcarski.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Dolar amerykański największym wygranym czerwca

Na uwagę zasługuje także fak, iż dolar amerykański nie jest jedną z najsilniejszych walut jedynie dzisiejszej sesji, lecz całego miesiąca. Od początku czerwca umocnił się on bowiem w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8, z czego najbardziej wobec dolara nowozelandzkiego a najmniej względem jena japońskiego.

Dane z 30.06.2021 godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro spadnie w tym roku do 1,17 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD dostrzec można, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki bedą kontynuowane, kurs euro mógłby osunąć się w okolice linii tendencji wzrostowej.

Ekonomiści Rabobank prognozują natomiast spadek kursu euro w perspektywie sześciu najbliższych miesięcy do 1,17 USD, co byłoby najniższym poziomem od marca br.

EURUSD Daily

Kurs funta spada od tygodnia

Podobną tendencję jak na EUR/USD dostrzec można obecnie także na notowaniach pary walutowej GBP/USD, kto kurs odbił się przed tygodniem od technicznego oporu w wysokości 1,40 USD i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego. Jeżeli tylko trwające od tego czas spadki będą kontynuowane, kurs funta mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet do 1,3685 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq giełda | biomed lublin notowania spółki publiczne | jen kurs | comparic pl | wartość pln | akcje pkp cargo | Kurs forinta | kurs benefit |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAuto Partner wyceniony na 16,50 zł. Kurs blisko linii trendu
Następny artykuł10 spółek odnotowało roczny rekord notowań w środę. Akcje PEKAO straciły na zamknięciu ponad 6%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here