Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Mimo, iż z pośród istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia na szczególną uwagę zasługiwała jedynie ta dot. polityki pieniężnej Banku Rezerw Australii (RBA), to jednak zmienność na notowaniach poszczególnych walut grupy G8 była zaskakująco duża.

  • Bank Rezerw Australii utrzymał stopy procentowe bez zmian
  • Dolar australijski najsilniejszą walutą grupy G8
  • Dolar amerykański najsłabszą spośród walut grupy G8

Stopy procentowe w Australii bez zmian

Przypomnijmy, że bank Rezerw Australii, był pierwszym, który w obliczu pogarszającej się światowej pandemii koronawirusa już na początku marca zdecydował się na interwencyjne cięcie stóp procentowych. Po raz kolejny taki ruch został przeprowadzony zaledwie kilka tygodni później, 19 marca 2020 roku, instytucja jednocześnie wprowadziła pierwszy program luzowania ilościowego (QE) oraz skupu aktywów z rynku w swojej historii.

W efekcie stopy procentowe zostały zredukowane do poziomu 0,25% i mają zostać utrzymane w tym przedziale, dopóki RBA nie zobaczy postępów w kierunku realizacji pełnego zatrudnienia, a inflacja nie będzie utrzymywała się w przedziale 2-3%. To właśnie dlatego dzisiejsze posiedzenie było jedynie formalnością a po jego zakończeniu stopy proc. RBA zostały utrzymane bez zmian.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:40 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można było w relacji do dolara australijskiego. Zauważalne wzrosty dostrzec można było także na notowaniach funta, dolara nowozelandzkiego, franka szwajcarskiego i euro.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:40 | Źródło: finviz.com

Kurs euro przerywa spadki

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro osłabiał się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie przez sześć dni. Wskutek tych spadków rynek dotarł w okolice technicznego wsparcia, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPlatforma Plus500 rośnie w siłę, gigant na miarę kryzysu
Następny artykułNWZ BSC Drukarni Opakowań zdecyduje 4 V o zniesieniu dematerializacji akcji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here