Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem kolejne fatalne dane dotyczące aktywności w sektorach usługowych i przemysłowych w Niemczech, strefie euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W godzinach popołudniowych opublikowany został także cotygodniowy raport amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Wynika z niego, że w minionym tygodniu liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 4,427 miliona. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich pięciu tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 26,47 mln osób.

Dolar największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było w relacji do dolara kanadyjskiego, australijskiego i nowozelandzkiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

USDJPY testuje górne ograniczenie konsolidacji

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Abyśmy mogli mówić o potencjalne do jakichś większych wzrostów czy spadków, najpierw musiałoby dojść do trwałego wybicia z tej konsolidacji. Dopiero kierunek owego wybicia określi bowiem przyszłą tendencją.

Kurs dolara amerykańskiego do jena japońskiego
USDJPY H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRating Włoch zagrożony, co to oznacza dla inwestorów? – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułDolar AUD i NZD wrócą do spadków – prognozy dużych banków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here