Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem najnowszą decyzję monetarną Banku Anglii, którego członkowie zdecydowali podczas listopadowego posiedzenia o utrzymaniu stóp procentowych na niezmiennym poziomie oraz podwyższeniem programu skupu aktywów, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

O godz. 14:30 amerykański Departament Pracy poinformował natomiast, że w tygodniu kończącym się 31 października 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 751 tys.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już 33. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 33. tygodni tj. od początku koronawirusowego kryzysu o zasiłek dla bezrobotnych zwróciło się już 66,75 mln Amerykanów.

Jakby tego było mało, w ciagu dnia pojawiło się kilka informacji wskazujących na topniejącą przewagę Donalda Trumpa w Wyborach prezydenckich w USA. Według najnowszych danych, coraz większe prawdopodobieństwo ma Joe Biden. Widmo wygranej kandydata Demokratów przyczyniło się jednak do zauważalnej wyprzedaży na notowaniach dolara amerykańskiego.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś zauważalnie w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro rośnie najszybciej od lipca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego już trzecią sesję z rzędu. Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że dzisiejsza aprecjacja wspólnej waluty jest najsilniejszą od drugiej połowy lipca br.

EURUSD Daily

Kurs dolara najniżej od marca br

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji amerykańskiej waluty, rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 104,28 i znalazł się na najniższym poziomie od marca br.

USDJPY

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoina czeka paraboliczna hossa, podobna do tej z 2017 r. – uważa Bloomberg
Następny artykułWIG20 zyskał w środę 1,8%. LPP zyskała na zamknięciu aż 9,84%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here