Naga MarketsKurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek odreagowuje spadekDolar amerykański nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. W listopadzie osłabiał się on bowiem w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Tendencja ta związana była m.in. z pojawieniem się informacji o kilku skutecznych szczepionkach przeciw SARS-CoV-2, które mogą przyczynić się do zakończenia pandemii i powrotu życia gospodarczego do stanu sprzed kryzysu.

  • Dolar amerykański osłabiał się w listopadzie w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8
  • Indeks dolara osunął się w ciągu minionego miesiąca o 2,75 proc.
  • Indeks DXY spadła do najniższego poziomu od kwietnia 2018 r.

Dolar amerykański największym przegranym listopada

Analizując zmienność na notowaniach walut grupy G8 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się w listopadzie w stosunku do wszystkich pozostałych popularnych walut. Jego największą deprecjacje dostrzec można było w relacji do dolarów australijskiego i nowozelandzkiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nawet obawy o wzrost liczby zachorowań na koronawirusa nie okazały się zbyt dużym wsparciem dla dolara amerykańskiego, ponieważ narastają spekulacje, że Rezerwa Federalna może w dalszym ciagu działać na rzecz wsparcia gospodarki, zanim szczepionka trafi do obrotu.

– Istnieje ogólny pogląd, że coś się wydarzy na grudniowym spotkaniu – powiedział starszy strateg rynku BNZ Jason Wong.

Członkowie amerykańskiej Rezerwy Federalnej spotykają się 15 i 16 grudnia. Ekonomiści zwracają jednak uwagę, że już we wtorek i środę przewodniczący Fed’u Jerome Powell pojawi się przed Kongresem, a jego uwagi będą bacznie obserwowane w celu uzyskania wskazówek co do kolejnych posunięć Banku.

W opublikowanych w poniedziałek uwagach, Powell przyznał, że przed nami “trudne” kilka miesięcy i że trudno jest jeszcze ocenić ekonomiczne implikacje rozwoju szczepionek.

– Pełne ożywienie gospodarcze jest mało prawdopodobne, dopóki ludzie nie będą pewni, że można bezpiecznie ponownie zaangażować się w szeroki zakres działań – powiedział.

Indeks dolara najniżej od kwietnia 2018 r.

Spoglądając na notowania indeksu dolara amerykańskiego (DXY) zauważymy, że jego kurs osunął się od początku listopada o 2,75 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od drugiej połowy marca br. deprecjacji do 10,96 proc. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania DXY mogłyby osunąć się nawet do 91 pkt.

Zapraszamy na bezpłatny webinar: Wprowadzenie do inwestowania

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPozbud [POZ] – czekamy na wybicie 2 zł. Kolejny cel przy 2,40 zł
Następny artykułIron VR – spółka zależna Carbon Studio – dziś rozpoczyna przyjmowanie zapisów w ramach drugiej transzy emisji akcji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here