rewers monety 2 zł PLNKolejna sesja na rynku walutowym powoli dobiega końca. Czwartkowa sesja przyniosła umocnienie polskiego złotego. Nasza rodzima waluta umacniała się bowiem w stosunku do euro, funta i dolara amerykańskiego, z czego ten ostatni jest największym przegranym czwartkowej sesji.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2899 euro
USDPLN 3,8524 dolar
GBPPLN 4,8595 funt
CHFPLN 3,8234 frank

Kurs euro poniżej 4,29 zł

Kurs euro nie może zaliczyć czwartkowej sesji do udanych. W wyniku dzisiejszej deprecjacji osunął się on bowiem poniżej 4,29 zł. W chwili obecnej za euro zapłacić trzeba 4,2899 zł. Warto przy tym zwrócić uwagę, że kurs ponownie osunął się w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału spadkowego. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Gdyby zatem doszło do jego pokonania, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu euro wobec polskiego złotego.

Kurs euro poniżej 4,29 zł

Kurs franka pozbawiony zmienności

Kurs franka szwajcarskiego rozpoczął obecny tydzień luką spadkową. Wskutek późniejszych, spokojnych wzrostów została ona domknięta, lecz w dalszym ciagu nie widać zbyt silnej reakcji popytowej będącej w stanie doprowadzić do dalszej aprecjacji CHF. Czwartkową sesję kurs franka kończy na poziomie jej otwarcia tj. 3,8234 zł.

Kurs franka pozbawiony zmienności

Kurs funta poniżej 4,86 zł

Kurs funta nie może zaliczyć czwartkowej sesji do udanych. Tylko od 6 maja br. osunął się on już o ponad 19 groszy, co stanowi dokładnie 3,87%. Warto jednak zwrócić uwagę, że w wyniku tej deprecjacji kurs pary walutowej GBPPLN osunął się w okolice technicznego wsparcia, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej. Realnym zasięgiem takiego ruchu mogłyby okazać się nawet okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4,9250 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, wówczas kurs funta mógłby osunąć się nawet w rejon linii tendencji wzrostowej.

Kurs funta poniżej 4,86 zł

Kurs dolara traci 0,12%

Spośród wymienionych dotychczas walut, zdecydowanie największą deprecjację dostrzec można na notowaniach dolara amerykańskiego, który wobec złotego traci dziś już 0,12%. Biorąc pod uwagę, że kurs pary walutowej USDPLN znajduje się w okolicy technicznego oporu, niewykluczone, że w najbliższym czasie kurs dolara czeka dalsza deprecjacja.

Kurs dolara traci 0,12%

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 30 maja 2019: USD/CAD, EUR/GBP
Następny artykułPoranny przegląd rynków. Wojna handlowa na pierwszym planie. Chiny maja kolejny argument
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here