Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoNotowania pary walutowej USDPLN spadają siedem tygodni z rzędu i w poniedziałek ponownie oscylują na dwuletnich minimach. Złoty kontynuuje aprecjację względem swoich głównych konkurentów, szczególnie w stosunku do USD, który pozostaje wyjątkowo słaby w ostatnich miesiącach. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,6450 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w poniedziałek, 14 grudnia 2020 roku.

  • Kurs dolara spada siedem tygodni z rzędu
  • USD/PLN z szansą na spadek do 3,60 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
USDPLN 3,6450 zł dolar amerykański

Kurs dolara ponownie na minimach. USD/PLN zmierza w kierunku najniższych poziomów

Kurs pary USD/PLN odnotowuje w poniedziałek spadek o ponad -0,60% ponownie spadając na dwuletnie minima. Przebicie zeszłotygodniowego dołka 3,6380 otworzyłoby drogę do kolejnego poziomu wsparcia 3,60 z celem na okrągły poziom 3,50. Jeśli dolar pozostanie nadal słaby jak oczekuje wielu analityków notowania mogą spaść w okolice dołków z 2018 roku tj. 3,3050. Z drugiej strony lokalny opór stanowi poziom 3,70 i dopiero jego trwałe przebicie, a w konsekwencji poziomu 3,7550 wyhamowałoby presję sprzedających.

Kurs USDPLN na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs USDPLN na interwale tygodniowym, tradingview

Przecena kursu dolara o kolejne 5%?

Ekonomiści z Westpac rozszerzyli skalę spadkowego trendu dolara z 2% do około 5%. Wpływ znoszonych lockdownów i stanowisko polityczne przemawiają za trwałą deprecjacją amerykańskiej waluty w przyszłym roku, podobnie jak poszukiwanie zysków na aktywach ryzykownych przez inwestorów.

– Ta poprawiona prognoza spowoduje spadek wskaźnika DXY do około 86,8 do połowy 2022 roku – podsumowano w raporcie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here