Naga MarketsKurs dolara najsłabszy od 2 m-cy. Pakiet fiskalny przed wyborami w USA?W czwartek kurs dolara prezentuje niską zmienność, po tym jak w środę amerykańska waluta spadła do tygodniowego minimum. Inwestorzy nadal bacznie obserwują postępy w negocjacjach na temat pakietu stymulującego, który po rozmowach Donalda Trumpa z Nancy Pelosi jest coraz bardziej prawdopodobny.

  • Projeskt pakietu fiskalnego na być gotowy do wyborów.
  • Pozytywne wiadomości o Brexicie pchają funta do góry.
  • Indeks dolara pozostaje na 92,623.

Politycy chętniejsi do porozumiena

Według rzecznika prasowego spikerki, obie strony są skłonne do szukania kompromisu. Politycy zwiększyli tempo prac, ponieważ zbliżają się wybory prezydenckie, które odbędą się już za niecałe 2 tygodnie. Biały Dom zapewnia, że Amerykanie mogą liczyć na ogłoszenie programu pomocowego jeszcze przed 3 listopada.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki wymianie zdań na temat legislacji jesteśmy lepiej przygotowani do osiągnięcia kompromisu w zakresie kilku priorytetów. – napisał Drew Hammill, rzecznik Pelosi.

Zobacz również: Prezydentura Bidena wesprze juana. USD/CNY najniżej od 2018 roku

Daisuke Karakama, główny ekonomista rynkowy w Mizuho Bank, uważa, że kolejne optymistyczne zapowiedzi utrzymają osłabienie dolara.

Przez pewien czas schemat polegał na tym, że gdy rozmowy o stymulacji utknęły w martwym punkcie, akcje spadały, a dolar był kupowany ze względu na niechęć do ryzyka. Jednak przy tak optymistycznych nagłówkach jak te, rynek jest skłonny do zmiany nastawienia do ryzyka i sprzedaży dolara. – ocenia Karakama.

Kurs dolara słabnie na fali pozytywnych informacji. USD najniżej od początku września

Na słabość dolara wpływa również umocnienie funta, który zyskuje na nadziejach wznowienia rozmów w sprawie Brexitu.

Nadal uważamy, że zawarcie umowy leży w interesie zarówno UE, jak i Wielkiej Brytanii. Zakłócenia w handlu mogą mieć wpływ na Europę, a ponowne pojawienie się COVID-19 w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, może zwiększyć potrzebę zawarcia umowy w celu uniknięcia dalszych skutków gospodarczych po obu stronach. – twierdzą analitycy Maybanku.

Kurs GBP/USD pozostaje na niezmienionym poziomie 1,3145. Podobny brak zmienności obserwujemy również w przypadku indeksu dolara i euro, które utrzymują się odpowiednio na 92,623 i 1,1863.

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu 4 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here