Naga MarketsNiepewność wokół negocjacji handlowych USA-Chiny nie pozwala nadać kierunku rynkom. Rynek walutowy trzyma ciasny zakres wahań z przewagą JPY i presją na AUD. Rynek akcji jest w czerwieni. Ropa i złoto są w trendzie bocznym.

  • Nerwowość dominuje na rynkach, ale też paraliżuje przed większymi reakcjami, gdyż napływające informacje są zarówno groźbami, jak i źródłem optymizmu. USA przygotowały dokumenty do wprowadzenia wyższych ceł na towary z Chin, ale Pekin już szykuje działania odwetowe. W tym samym czasie otrzymujemy informacje, że Chiny chcą porozumienia.
  • W nocy poruszenie wywołał nagłówek Bloomberga: „Trump powiedział, że Chiny zerwały umowę”. To zepchnęło USD/JPY w kierunku 109,80 i osłabiło CNY. AUD/USD zjechał do 0,6975. Giełda w Szanghaju spada dziś o 0,9 proc.
  • Na szerszym rynku dominuje nerwowe wyczekiwanie. EUR/USD nie oddala się do 1,12. Pozostałe waluty G10 względem USD zmieniają się na wartości o mniej niż 0,1 proc.
  • W zawieszeniu pozostaje też rynek towarowy. Po silnej zawrotce o 1291 USD/oz złoto ostatnie godziny spędziło bez zmian przy 1282. Ropa WTI traci dziś 0,6 proc. do 61,8 USD/b., ale jest w środku korytarza wahań z ostatnich dwóch dni.
  • Seria danych z Chin nie daje powodów do uspokojenia. Podaż pieniądza M2 w kwietniu wzrosła o 8,5 proc. r/r wobec 8,6 proc. miesiąc wcześniej. Osłabiła się dynamika kredytów. CPI zgodnie z oczekiwaniami wyniósł 2,5 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here