Naga MarketsKurs dolara najniżej od września. USA coraz bliżej pakietu fiskalnegoTrwający tydzień nie jest łaskawy dla dolara, który kontynuuje straty. Negocjacje w sprawie pakietu fiskalnego i zbliżające się wybory prezydenckie w USA sprowadziły indeks amerykańskiej waluty do miesięcznego minimum, a eksperci oceniają, że trend może zostać z nami na dłużej.

  • Nancy Pelosi zapowiedziała, że rozmowy z administracją prezydenta będą kontynuowane.
  • Według stratega StoneX, większe wydatki demokratycznego rządu mogą utrzymać dolara na niskich poziomach.
  • Kurs GBP/USD wrócił powyżej 1,30.

Kurs dolara nadal w dół

We wtorek rano indeks dolara spada do 92,765, co oznacza, że znajduje się najniżej od września. Jest to pokłosie informacji na temat progresu w rozmowach pomiędzy Sekretarzem Skarbu USA Stevenem Mnuchinem, a spikerką Nancy Pelosi. Przedstawicielka Partii Demokratycznej stwierdziła, że widzi możliwość dalszej pracy nad pakietem.

Nasza rozmowa zapewniła więcej jasności i wspólnej perspektywy w miarę zbliżania się do porozumienia. Dzisiejszy termin pozwolił nam zobaczyć, że potrafimy rozmawiać, a decyzje mogą zostać podjęte. – poinformowała Pelosi.

Zobacz również: Kurs franka testuje 4,29 zł, jest najwyżej od maja. Pandemia uderza w PLN

Według Yousefa Abbasiego, stratega rynkowego w StoneX, słabość dolara potrwa do wyborów, a jeżeli oczekiwania rynku co do zwycięstwa Bidena się potwierdzą to przedłuży się ona na kolejne miesiące.

Reformy Demokratów przyspieszą deprecjacje dolara

Musimy myśleć o słabości dolara amerykańskiego jako o możliwej dłuższej perspektywie czasowej. Najbardziej optymistycznym scenariuszem dla stymulacji rynku jest zwycięstwo Demokratów. Biden dostaje Biały Dom, Senat staje się demokratyczny i dochodzi do odblokowania od 4 do 5 bilionów dolarów w wydatkach państwa w 2021 roku, związanych z pakietami pomocowymi, niektóre z inicjatywą infrastrukturalną Bidena, zieloną energią i tym podobnym. – powiedział Abbasi w rozmowie z Reutersem.

Amerykańska waluta traci wobec wszystkich głównych walut. Funt brytyjski zyskuje w stosunku do dolara 0,52%, a kurs GBP/USD wrócił powyżej 1,30. Dobrze radzą sobie również kursy EUR/USD i CHF/USD, które rosną odpowiednio o 0,38% i 0,37%.

Wykres przedstawiający zmianę wartości indeksu dolara w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here