Naga MarketsKurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek odreagowuje spadekKurs dolara amerykańskiego spadł w relacji do dolara kanadyjskiego o ponad 26 centów. Oznacza to, że amerykańska waluta osłabiła się na przestrzeni ostatnich 14. miesięcy o niemal 18 proc. Wskutek tak znacznej deprecjacji, notowania USD znalazły się w minionym tygodniu na najniższym poziomie od maja 2015 roku.

Kurs dolara wzrośnie do 1,31 CAD

Banki inwestycyjne generalnie oczekują, że dolar kanadyjski pozostanie silny w krótkim terminie, ale istnieje ostra rozbieżność co do oczekiwań średnioterminowych, głównie ze względu na różne oczekiwania co do polityki banków centralnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według ING, ogólne warunki makroekonomiczne sprzyjają wzrostom dolara kanadyjskiego.

– Silne odbicie gospodarcze w USA i uśpiona Rezerwa Federalna, pomimo skoków inflacji, stanowią idealną kombinację dla CAD, pozwalając walucie korzystać z poprawiającego się popytu ze strony USA (20% kanadyjskiego PKB pochodzi z eksportu do USA), a jednocześnie cieszyć się dywergencją w polityce monetarnej z BoC – wskazali ekonomiści ING dodając, iż wiele wskazuje na to, że ograniczenia przyniosły pożądany skutek w postaci spłaszczenia krzywej zarażenia, a dzienna liczba zachorowań i hospitalizacji zaczęła spadać w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Eksperci ING dostrzegają także, że Kanada podaje w tej chwili więcej dziennych dawek szczepionek na 100 osób niż USA, Wielka Brytania i UE. Spodziewają się oni, że ten optymizm pozwoli rynkom spojrzeć przez pryzmat krótkoterminowej słabości gospodarczej.

– Wszystko to sugeruje, że krótkoterminowe ryzyka spadkowe dla CAD wynikające z trzeciej fali wirusa (zarówno bezpośrednio, jak i poprzez pogarszający się napływ danych) mogą być w rzeczywistości dość umiarkowane – przyznali.

Nieco odmienne zdanie nt. perspektyw gospodarczych mają z kolei ekonomiści kanadyjskiej korporacji bankowo-finansowej Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC). Ich zdaniem USA z łatwością pokona Kanadę w wyścigu o powrót na ścieżkę PKB sprzed kryzysu i w rezultacie (Fed) podniesie stopy nieco wcześniej niż Kanada (BoC).

Spośród 10 banków, ekonomiści aż 9 z nich prognozują w najbliższym czasie wzrostowe odbicie na notowaniach pary walutowej USD/CAD. Jedynie eksperci ING spodziewają się dalszej deprecjacji kursu dolara amerykańskiego do 1,16 CAD w perspektywie najbliższych 6. miesięcy, co byłoby najniższym poziomem od grudnia 2014 roku.

invest

Najbardziej optymistyczni są z kolei ekonomiści Danske Bank, zdaniem których kurs dolara amerykańskiego wzrośnie w ciągu najbliższego roku aż do 1,31 CAD.

spot 1 mth 3 mths 6 mths 12 mths
RBC Capital Markets 1.21 1.24 1.26 1.28 1.30
ING 1.21 1.21 1.19 1.16 1.20
MUFG 1.21 1.23 1.22 1.21 1.20
CIBC 1.21 1.23 1.25 1.27 1.30
Danske 1.21 1.26 1.27 1.29 1.31
Goldman Sachs 1.21 1.22 1.23 1.22 1.20
JP Morgan 1.21 1.25 1.23 1.22 1.22
NAB 1.21 1.24 1.23 1.21 1.21
Nordea 1.21 1.23 1.25 1.28 1.28
HSBC 1.21 1.24 1.23 1.22 1.23

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSrebro pokona opór przy 30 USD – twierdzą zgodnie analitycy Credit Suisse oraz Commerzbanku
Następny artykułKurs funta utrzymuje się przed spadkiem. Frank, euro i dolar o wiele niżej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here