Naga MarketsKurs dolara amerykańskiego spadł w relacji do dolara kanadyjskiego o ponad 26 centów. Oznacza to, że amerykańska waluta osłabiła się na przestrzeni ostatnich 14. miesięcy o niemal 18 proc. Wskutek tak znacznej deprecjacji, notowania USD znalazły się w minionym tygodniu na najniższym poziomie od maja 2015 roku.

Kurs dolara spadnie poniżej 1,20 CAD

Analitycy Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie prognozują, że kurs dolara spadnie w najbliższym czasie poniżej poziomu 1,20 CAD, co byłoby najniższym poziomem od ponad sześciu lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci wskazują nie niedawne ostrzeżenia Banku Kanady (BoC), który w swoim rocznym przeglądzie stabilności finansowej ostrzegał przez rozwojem sytuacji w sektorze mieszkaniowym.

– Boom na rynku mieszkaniowym i odpowiadający mu wzrost zadłużenia hipotecznego wspierają wzrost gospodarczy w krótkim okresie, ale zwiększają ryzyko dla kanadyjskiej gospodarki i systemu finansowego w średnim okresie – wskazał bank centralny.

MUFG zwraca uwagę na dalsze obawy związane z oczekiwaniami ekstrapolacyjnymi, gdzie zakupy są częściowo napędzane przez oczekiwanie, że ceny domów będą nadal rosły. Jako ważne przykłady podano Toronto, Hamilton i Montreal, które w przypadku utrzymania się tej tendencji stanowiłyby zagrożenie dla stabilności rynku finansowego.

– Widzimy ten trend, że globalne banki centralne zaczynają komunikować rynkom ryzyko, które pojawia się w wyniku agresywnego luzowania monetarnego i fiskalnego – wskazali eksperci MUFG.

Dostrzegają oni, że ogólny spread rentowności jeszcze bardziej się poszerzył na korzyść dolara kanadyjskiego i jest on obecnie najszerszy od stycznia 2015 roku. Ekonomiści przypominają, że gdy wcześniej spread rentowności był tak szeroki, kurs dolara amerykańskiego notowany był poniżej 1,20 CAD.

Dodając do tego optymistyczne spojrzenie na perspektywy cen ropy naftowej dostrzegają oni potencjał do krótkoterminowego przełamania USD/CAD poniżej poziomu 1,2000.

invest
USDCAD Weekly

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowania forum | kurs kryptowalut | hrywna kurs | kurs mercator | kurs eur | akcje amrest | famur notowania | akcje jastrzębskiej spółki węglowej |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania pszenicy w korekcie – analiza techniczna surowca
Następny artykułKurs dolara słaby przez obligacje i rynek akcji. Komentuje Marcin Kiepas
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here