Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowe przedpołudnie przebiegało na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawią niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 18 grudnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6205 zł 18.12.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4381 zł 18.12.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9270 zł 18.12.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,0946 zł 18.12.2020, godzina 12:00

Kurs euro spadł o 20 groszy

Kurs euro wzrósł w piątek przed południem o niespełna 1 grosz. Warto zwrócić jednak uwagę, że wciąż utrzymuje się on niemal 20 groszy poniżej wierzchołków z 29 października br. Na uwagę zasługuje także fakt, iż kurs euro już od kilku dni utrzymuje się w konsolidacji między 4,42 zł a 4,4560 zł, będącej swego rodzaju formą korekty po wcześniejszych spadkach. Okazuje się zatem, że potencjał do dalszych wzrostów jest dość mocno ograniczony. Już w okolicy najbliższego oporu, tj. 4,4560 zł pojawić mogłaby się bowiem większa reakcja podażowa.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 3 gr.

Kurs franka szwajcarskiego porusza się od pewnego czasu w trendzie horyzontalnym miedzy 4,0870 zł a 4,15 zł. Wskutek trwających od kilku dni spadków rynek osunął się od górnego ograniczenia tego boku aż w okolice technicznego wsparcia będącego jego dolnym ograniczeniem, gdzie dziś pojawiła się większa reakcja popytowa. Tylko przed południem kurs franka wzrósł o niemal 3 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, CHF mógłby ponownie wzrosnąć w okolice 4,15 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta w okolicy 4,91 zł

Kurs funta utrzymuje się od kilku dni na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że oscyluje on w okolicy technicznego oporu w wysokości 4,91 zł i dopiero trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy określi przyszły kierunek ruchu na notowaniach pary GBP/PLN.

Utrzymanie się funta powyżej 4,91 zł mogłoby otworzyć drogę do jego dalszych wzrostów nawet w okolice 5 zł. Jeżeli jednak GBP osunie się poniżej tego poziomu, wówczas należało przygotować się na możliwość spadków nawet do 4,80 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 69 groszy

Kurs dolara osunął się od 29 października br. o ponad 35 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwających od marca spadków do 69 groszy.

Wskutek tak znacznej deprecjacji, amerykańska waluta osunęła się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 3,62 zł. Warto zwrócić uwagę, iż jest to najniższy poziom od czerwca 2018 r.

To właśnie w okolicy tego poziomu dziś pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Gdyby tylko wsparcie to zostało odrzucone, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy powstania swego rodzaju formy korekty wzrostowej.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWig20 zyskuje po 2 godzinach piątkowej sesji 1,1%. CD Projekt traci blisko 19%!
Następny artykułKurs dolara nadal w odwrocie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here