Kurs dolara nadal waha się w przedziale 3,96 PLN. USD/PLN trwa w konsolidacjiKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego w środę nadal pozostaje w tym samym przedziale cenowym. Para USD/PLN innymi słowy oscyluje w zakresie 3,96 – 3,95 PLN i na razie nic nie wskazuje na to, aby układ ten mógł ulec zmianie podczas kolejnych sesji. Nadal osoby handlujące na parze będą musiały obserwować wykres w poszukiwaniu jakichkolwiek sygnałów mogących dać wskazówkę do dalszego ruchu. Wykres H4 pary z dolarem amerykańskim oraz polskim złotym zastyga w miejscu – spójrzmy zatem na obecny kontekst.


Kurs dolara amerykańskiego niewiele zmienia w swoim układzie – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego niewiele zmienia w swoim układzie
  • Nadal para USD/PLN na wykresie H4 oczekuje na zejście
  • Zdaje się, że opór na poziomie 3,97 nadal jest istotny dla wykresu
  • Zejście w ramach klasycznej korekty może jednak dobrze zrobić dla dalszego ruchu

Środowa sesja rozpoczęła się akcentem raczej pro-spadkowym dla kursu dolara amerykańskiego, kiedy to rynek ten po raz kolejny po próbie przebicia oporu uległ presji podażowej. Choć jeszcze rynek walczy z zakresem średniej kroczącej – która dobrze widać na załączonym wykresie pary USD/PLN – to jej przełamanie może pojawić się podczas dzisiejszej sesji.

Jeśli faktycznie rynek przełamie średnią kroczącą – dalsze spadki mogą być jedynie formalnością. Zdaje się również, że kolejnym ważnym poziomem dla rynku może być zakres 3,94 oraz nieco dalszy zakres – 3,92 PLN. Są to dwa ważne wsparcia dla pary z dolarem amerykańskim, które mają sporą szansę być dziś przetestowane przez rynek. Akcent pozytywny postrzegany być powinien jedynie w momencie, kiedy rynek przejdzie ponownie przez strefę 3,97 PLN – czyli po przełamaniu oporu.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 01.07.2020
Kurs dolara USDPLN H4 01.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here