Naga MarketsUSD kontynuuje wczorajsze umocnienie głównie pod wpływem czynników technicznych, nie zważając na powrót wzrostów na rynek akcji. RBNZ utrzymał stopę OCR na 0,25 proc. i skup aktywów na 100 mld NZD. Gołębi komunikat podtrzymał słabość NZD. Ropa WTI spada po nieoczekiwanym wzroście zapasów.

Notowania dolara pogłębiają lipcowe maksima

Indeks dolarowy DXY wspiął się do 94,13, co wygląda na masowe zamykanie krótkich pozycji w USD i naruszenie ważnych poziomów technicznych na głównych crossach. EUR/USD zszedł poniżej średniej 55d i na 1,1685 jest najniżej od lipca. GBP/USD zanurkował do 1,1720. USD/JPY wrócił ponad 105.

Powrót siły dolara odbywa się przy wzrostach na Wall Street (S&P500 1,05 proc.) – niezwykły obraz, jak na ostatnie tygodnie.

Giełdy w Azji mają jednak problem z pójściem w ślady rynku USA, gdyż główne indeksy w Szanghaju, Hongkongu i Seulu rosną po 0,2-0,3 proc. Wracający po dwudniowej przerwie tokijski Nikkei225 traci 0,1 proc.

Futures na S&P500 jest dziś wyżej o 0,2 proc.

Utrzymujące się obawy o ożywienie gospodarcze na świecie utrzymywały ostrożność inwestorów

Doniesienia z obu obozów politycznych w USA nadal sugerują na brak porozumienia w sprawie nowego pakietu fiskalnego. Prezydent Trump ogłosi w sobotę swojego kandydata do Sądu Najwyższego, a wystarczająca liczba senackich republikanów zasygnalizowała, że poprą nominację.

RBNZ zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę OCR na 0,25 proc. i skup aktywów na 100 mld NZD. Wstępna reakcja NZD/USD była w górę do 0,6646 na braku bezpośrednich sugestii na rzecz ujemnych stóp procentowych, jednak rynek szybko odwracał pozycję, gdyż z komunikatu płynął jasny przekaz, że bank widzi potrzebę dalszej ekspansji monetarnej. NZD/USD pozostaje blisko 1-mies. dołków, 0,6611.

Ropa WTI traci 0,8 proc. do 39,5 USD/b po tym, jak raport API wskazał nieoczekiwany wzrost zapasów ropy w ubiegłym tygodniu (0,7 mln baryłek, prog. -2,2 mln).

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here