Naga MarketsKurs dolara nadal w górę, CAD czeka na Bank Kanady, a S&P 500 silnie w dółNajważniejszym wydarzeniem środowej sesji jest zaplanowane na 16:00 podsumowanie posiedzenia Banku Kanady, podczas którego instytucja ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych i ewentualne zmiany w zakresie swojej polityki pieniężnej. Zdecydowana większość analityków nie spodziewa się jednak ruchu w wykonaniu Bank of Canada, a uwaga skupia się głównie na wątkach wokół Brexitu oraz silnych spadkach na światowych giełdach

  • Zdaniem ekonomistów Rabobanku, BoC utrzyma stopy procentowe na poziomie 0,25%, a CAD będzie tracił w ostatniej części roku na korzyść USD (prognoza dla USD/CAD instytucji to 1,34).
  • Amerykańska giełda pogłębiała we wtorek korektę, indeks S&P 500 tracił 2,8% a technologiczny Nasdaq tracił niemal 4%
  • Na rynku walutowym jednym z najsłabszych ogniw nadal pozostaje kurs funta szterlinga. Wczorajsza wyprzedaż zepchnęła notowania poniżej poziomu 1,30 USD, a środa przynosi kontynuację deprecjacji i test najniższych poziomów od drugiej połowy lipca

Bank Kanady: Kurs dolara kanadyjskiego nie zareaguje na decyzję, twierdzi Rabobank

Zakup obligacji zostanie najprawdopodobniej utrzymane na minimalnym poziomie 5 miliardów CAD tygodniowo, utrzymujemy jedna pogląd, że z czasem instytucja może zdecydować się na poszerzenie programu – komentowali analitycy Rabobanku.

Zdaniem ekonomistów instytucji stopa procentowa 0,25% zostanie utrzymana podczas wrześniowego posiedzenia. Ostatni raport z rynku pracy pokrył się z oczekiwaniami pokazując pozytywną zmianę kolejny miesiąc z rzędu, a połowa utraconych etatów z powodu pandemii została odzyskana.

Oświadczenie polityki pieniężnej z pewnością utrzyma ostrożnościowy ton, nowe prognozy gospodarcze zostaną opublikowane bowiem dopiero w czwartek. Pomimo ostatnich danych wypadających powyżej najgorszych obaw instytucji, ryzyko pojawienia się nagłego spowolnienia nie zostało całkowicie zażegnane – dodawali analitycy Rabobanku.

Chociaż CAD testował w stosunku do USD tegoroczne maksima na początku września, to od tego momentu widać mocniejszą korektę w związku z umacnianiem się dolara kanadyjskiego. W efekcie Rabobank prognozuje, że para walutowa USD/CAD odrobi do końca roku część deprecjacji i zakończy 2020 powyżej poziomu 1,34 USD.

Kurs dolara rośnie siódmą sesję z rzędu, funt nadal najmocniej wyprzedawany

W momencie, gdy przez rynek giełdowy przetaczają się dynamiczne i bardzo silne spadki, dla technologicznego Nasdaqa będące rekordowymi, kurs dolara nadal się umacnia i rośnie siódmą sesję z rzędu.

W poniedziałkowy poranek aprecjacja jest z pewnością skromniejsza, jednak USD nadal wyraźnie zyskuje do kursu funta, który po godzinie 08:15 tracił już 0,3%. Od początku września GBP/USD traci już 3,3%, a wtorkowe wybicie poziomu 1,30 USD oraz 50-okresowej średniej ruchomej otwiera drogę do dalszych spadków, między innymi maksimów z początku czerwca tuż pod poziomem 1,28 USD.

Wyprzedaż nie omija funta również na parze z polskim złotym. Notowania w środę meldują się poniżej poziomu 4,90 zł i testują ponad dwutygodniowe minima.

Kalendarz makroekonomiczny na środę. Źródło: Investing.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here