Naga MarketsKurs dolara nadal słaby. Euro wraca nad 1,18 USDWedług ostatnich danych z Georgii, Arizony i Pensylwanii kandydat Demokratów wysunął się na prowadzenie. Szanse Trumpa gwałtownie maleją, a dodatkowo pojawiają się spekulacje, że miałby on uznać swoją przegraną. Podważanie wyniku ma sens w jednym, czy też dwóch stanach, a tutaj przewaga Bidena w głosach elektorskich jest bardzo duża.

  • Gdyby tak się stało (Trump nie skarżył by wyników do Sądu Najwyższego), to byłaby to bardzo dobra informacja redukująca ryzyko polityczne. 
  • Niemniej pojawia się inny problem – wyniki wyborów do Senatu mogą nie być rozstrzygnięte, gdyż w Georgii konieczna może okazać sie druga tura.
  • To może zamrozić prace legislacyjne w Kongresie do połowy stycznia, a Republikanie nie będą pewni tego, że utrzymają tą izbę.

Kurs dolara słaby przez wybory. EUR/USD w górę

Poza doniesieniami z polityki, dzisiaj mieliśmy też ważne dane z USA. Wyliczenia Departamentu Pracy okazały się jednak niezłe – w październiku gospodarka wygenerowała 638 tys. etatów, a wcześniejsze dane zostały lekko zrewidowane w górę. Stopa bezrobocia mocno spadła o 1 p.p. do 6,9 proc., ale dynamika średniej płacy wyhamowała do 4,5 proc. To pozwala nieco kupić czas (w temacie pakietu fiskalnego), ale rynek ma prawo obawiać się listopada i grudnia, kiedy to będziemy mieć apogeum obecnej fali pandemii.

Wykres dzienny EURUSD

Dalsza słabość dolara to wynik spadających obaw o to, że Trump może zaskarżyć wybory. W efekcie to, jeszcze rano wydawało się być trudne, w kolejnych godzinach zostało zrealizowane. Mowa o m.in. o wybiciu październikowych szczytów na EURUSD. To implikuje ruch w stronę 1,20, przy którym mogą ponownie pojawić się spekulacje związane z działaniami EBC (słowna interwencja).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here