Naga MarketsKurs dolara nadal słaby do G8, cena złota na wsparciu. Davide Biocchi (Directa)W połowie tygodnia na rynku Forex nadal widać słabość dolara amerykańskiego, którą wykorzystuje przede wszystkim waluta Nowej Zelandii (NZD) oraz Australii (AUD). Słaba kondycja USD nie wpływa jednak na wycenę metalów szlachetnych, w tym złota, które opiera się o wsparcie w okolicach 1920 dolarów za uncję, osuwając się od historycznych maksimów o ponad 170 dolarów. Davide Biocchi, trader brokera Directa, przygląda się notowaniom najciekawszych instrumentów finansowych.

  • W poniższym materiale przeanalizowano sytuację techniczną na głównych parach dolarowych: z dolarem nowozelandzkim, australijskim, kanadyjskim, funtem oraz euro
  • Davie Biocchi omawia również rynek złota i srebra, a także cenę ropy naftowej
  • W drugiej części analizy pod lupę trafiły amerykańskie indeksy, w tym Nasdaq oraz S&P 500

Cena złota oddala się od historycznych maksimów pomimo słabego dolara

W środę, złoto kolejny dzień z rzędu porusza się w okolicach 1920 dolarów za uncję testując strefę wsparcia z pierwszej połowy sierpnia. Pomimo faktu, że kurs dolara jest słaby i utrzymuje się blisko kilkumiesięcznych dołków, złoto nie potrafi odbić w kierunku poziomu 2 tysięcy dolarów za uncję, gdzie znajdują się historyczne maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku pokonania obecnych poziomów złoto znajdzie kolejne wsparcie w okolicach 1820 dolarów za uncję. Z kolei potencjalne poziomy oporu to 2 tysiące dolarów, czyli psychologiczny poziom, który złoto pokonywało pierwszy raz w tym miesiącu – komentował Davide Biocchi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here