Naga MarketsKurs dolara nadal silny, EUR/USD testuje ważne wsparcieOpublikowane w piątek dane o godz. 14:30 dane Departamentu Pracy USA wypadły lepiej od prognoz, co doprowadziło do chwilowego wypchnięcia rentowności 10-letnich obligacji ponad tegoroczny szczyt powyżej 1,60 proc. Reakcja Wall Street została jednak stłumiona, zaczyna dominować chęć kupowania dołków, co teoretycznie mogłoby zapowiadać też zastopowanie wzrostów dolara.

Kurs dolara i zachowanie S&P 500

Według amerykańskiego Departamentu Pracy w lutym przybyło aż 379 tys. etatów w sektorze pozarolniczym, oraz 465 tys. w prywatnym, co jest wynikiem dwukrotnie lepszym od oczekiwanego. Jednocześnie wcześniejsze dane za styczeń zostały zrewidowane w górę. Stopa bezrobocia lekko spadła do 6,2 proc., a dynamika płac pozostała na poziomie 5,3 proc. r/r. Dane są mocne, wskazujące, że gospodarka radzi sobie coraz lepiej (pomimo wpadki ze słabszym ISM dla usług). To w połączeniu z utrzymującą się wysoką dynamiką płac, może prowadzić do utrwalenia się oczekiwań inflacyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny FUS500

Na wykresie EURUSD doszło do przetestowania dolnego ograniczenia kanału w okolicach 1,1890. Późniejszy, szybki powrót ponad 1,19 może jednak sygnalizować większą aktywność popytu przy tych poziomach.

Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here