Środowa sesja handlowa po raz kolejny pokazuje na rynku dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego, że w dalszym ciągu rynek ten nie wykazuje tendencji spadkowych – a przynajmniej do tego momentu. Podczas poprzednich analiz wskazywane było, iż rynek pary walutowej USD/PLN jest w stanie w ramach układu korekcyjnego wygenerować ruch spadkowy sięgający zakresu 3.70 PLN. W tym momencie już dolar odbija wcześniej od średniej kroczącej co można nazwać swoistą negacją dalszego spadku. Co dalej na rynku USD/PLN?

  • Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego zdaje się atakować znów górne ograniczenia
  • Oznacza to, że para walutowa USD/PLN neguje dalsze zejścia z perspektywy H4 – D1
  • Być może zakres 3,70 PLN nie będzie już faktycznie testowany 
  • Za cel dolar amerykański może sobie obrać wybicie ostatnich szczytów

Rynek dolara amerykańskiego nadal w formie – para USD/PLN nie chce dalej schodzić

Podczas środowej sesji handlowej widzimy z perspektywy interwału czasowego H4, że rynek dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego nadal nie staje w próbie zdobywania wyższych zakresów – po raz kolejny. Oznacza to, że para walutowa USD/PLN nie jest póki co w stanie testować dolnych ograniczeń – w tym określonego wcześniej zakresu 3,70 PLN. Średnia krocząca widoczna na załączonym wykresie póki co bardzo sprawnie utrzymuje wykres przed dalszymi spadkami, a to oznacza, że stanowi ona zakres dynamicznego wsparcia, który rynek dotychczas respektuje.

Dlatego tez podczas kolejnych sesji warto będzie zwrócić uwagę w jaki sposób dolar amerykański będzie się zachowywał. W przypadku dalszego utrzymywania średniej kroczącej wzrost do zakresu ostatniego szczytu – czyli okolic 3,76 – 3,77 PLN wydawać by się mógł bardzo prawdopodobny. Pod to właśnie może grać rynek w kolejnych tygodniach.

WYKRES Kurs dolara USDPLN H4 27.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 27.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here