Naga MarketsKurs dolara nadal powszechnie szortowany przez menedżerów funduszyKurs dolara w ostatnich dniach wybija z trendu spadkowego, jednak duża część menedżerów dużych fundusz nadal przekonana jest o spadkowym trendzie notowań amerykańskiej waluty. Swoje prognozy dla notowań pary EUR/USD zaprezentował Goldman Sachs.

  • Jedna trzecia menedżerów nie widzi podstaw do przerwania trendu spadkowego dolara
  • Przewidywania analityków Goldman Sachs pokrywają się z prognozą MUFG dla kursu euro w 2021 roku
  • Analitycy banku zapowiadają także hossę na rynku akcji w tym roku. Więcej pisaliśmy o tym w tym wpisie (link)

Kurs dolara nadal w tendencji spadkowej zdaniem większości menedżerów funduszy

Kurs dolara nadal jest powszechnie szortowany przez menedżerów dużych funduszy, jak wynika z badania przeprowadzonego w zeszłym tygodniu w dniach od 8. do 13. stycznia przez analityków Bank of America. Świadczy to o silnym przekonaniu dużych inwestorów o kontynuacji tendencji spadkowej przez amerykańską walutę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zasadniczym spostrzeżeniem z ankiety, w której udział wzięło 77 menedżerów jest to, że aż 33% z nich stwierdziło, że wciąż jest za wcześnie, aby uznać, że obecna przecena na dolarze się już skończyła. To największa grupa, jaką wyłoniło badanie.

Plus500

Zdaniem Bank of America wynika to ze strukturalnej słabości dolara, co ma być zapowiedzą dalszych spadków kursu dolara w tym roku.

Co więcej, 22% menedżerów, czyli druga największa grupa wyselekcjonowana w ankiecie, widzi koniec zniżki tylko w przypadku jeśli jasnym staniem się, że odbudowa amerykańskiej gospodarki jest silniejsza niż reszty świata.

W wyniku ankiety, Bank of America dostrzegł także wśród inwestorów obawy co do ewentualnej podwyżki stóp procentowych i potencjalnego braku wsparcia banków centralnych jako największe zagrożenie dla ryzykownych aktywów (np. akcji).

Zobacz również: Jak zainwestować w amerykańskie akcje w Plus500?

Kurs euro ma zyskiwać w 2021 roku zdaniem Goldman Sachs

Kurs dolara nadal powszechnie szortowany przez menedżerów funduszy
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs euro względem dolara amerykańskiego ma zyskiwać w 2021 roku zdaniem ekspertów z Goldman Sachs.

Jak twierdzą analitycy Goldman Sachs, kurs EUR/USD ma aprecjonować do końca marca do 1,25 dol., by później podrożeć do 1,27 dol. na koniec II kw. 2021 r. Ostatecznie, kurs euro ma zakończyć rok na poziomie 1,28 dol. Zasadniczym powodem takiego zachowania kursu ma być słabość strukturalna dolara w tym roku.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here