Naga MarketsKurs dolara nadal mocny (EUR/USD, USD/JPY). Notowania forinta odbijają, złoty słabyW poniedziałek kurs dolara amerykańskiego podejmuje próbę ponownego odbicia i pogłębiania pięciomiesięcznych maksimów, co przekłada się na par walutowej EUR/USD oraz USD/JPY. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej wyróżnia się natomiast forint, silniej traci z koeli złotówka.


Kurs euro Słabszy PLN i brak zmian EUR/USD

Początek nowego tygodnia obrotu nie przyniósł większych emocji przy dniu wolnym od handlu w USA. W poniedziałek euro ustabilizowało się w okolicach najniższego poziomu od trzech lat, gdyż inwestorzy byli zaniepokojeni spowolnieniem wzrostu gospodarczego w strefie euro. Poniedziałek nie obfitował w publikację danych makroekonomicznych, więc uwaga inwestorów jest już zwrócona w kierunku niemieckiego indeksu ZEW, który zostanie opublikowany we wtorek i wstępnego odczytu indeksu PMI dla Niemiec i strefy euro, które zostaną opublikowane w dalszej części tygodnia. Ubiegłotygodniowe dane wskazały, że Niemcy mają trudność z utrzymaniem tempa rozwoju. W ujęciu rynkowym EUR/USD stabilizuje się blisko 1,083 USD.

EUR/USD D1

Z punktu widzenia PLN obserwujemy spadek wyceny PLN na większości zestawień. EUR/PLN podbił do 4,26 PLN. Na koszyku CEE uwaga skupia się obecnie na potencjalnych działaniach MNB (HUF).

EUR/PLN D1

Kurs forina w górę: EUR/HUF traci

Początek nowego tygodnia przyniósł podbicie kwotowań węgierskiego forinta do 4tygodniowych maksimów wobec euro. Ma to oczywiście związek z ostatnimi zapowiedziami MNB dot. walki z inflacją. Rynek oczekuje, iż MNB będzie modyfikował politykę w zakresie swapów (uwaga na dzisiejszą aukcję). W ujęciu rynkowym EURHUF spadł do okolic wsparcia na 334 HUF.

EUR/HUF D1

Kurs jena bez reakcji na słabe makro

Poranne dane makro z Japonii przyniosły spadek dynamiki PKB za IV: annualizowany (wst.) -6,3% (prognoza: -3,7%; poprzednio: 0,5%). Dynamika kurczenia się gospodarki Japonii jest najszbysza od 6-lat. Rynek spodziewał się słabej publikacji, jednak -6,3% stanowi i tak negatywne zaskoczenie. Pomimo wyraźnie słabszych figur brak jest istotniejszej reakcji na wycenie japońskiego jena. Nikkei spadł do 1,5-tygodniowego minimum. Brak reakcji na jenie tłumaczony jest założeniem, iż w Azji (nieco inaczej niż w Europie i USA) obserwujemy podtrzymanie układów typu risk-off związanych z koronawirusem, co podtrzymuje popyt na aktywa safe haven.

USD/JPY D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here