Naga MarketsKurs dolara nadal mocny, a euro (EUR/PLN) utrzymuje się pod 4,50 złRynek akcji w Azji jest niżej we wtorek, kontynuując globalną wyprzedaż podsycaną obawami o powrót restrykcji zw. z wirusem. USD utrzymuje siłę po największym jednodniowym wzroście od 3 miesięcy. Siła dolara wywiera presję spadkową na ceny ropy naftowej i złota.

Spadki na światowych giełdach

Azja przejęła za Europą i USA poniedziałkowe załamanie sentymentu, gdyż inwestorzy podnieśli obawy o powrót restrykcji związanych z opanowaniem drugiej fali zachorowań na koronawirusa. Dodatkowo nerwowość podsycają niepewne perspektywy rozszerzenia pomocy fiskalnej w USA.

W Wielkiej Brytanii premier Johnson ma ogłosić, że bary, puby i restauracje w Anglii będą zmuszone do zamknięcia od czwartku od godziny 22:00.

W USA wzrastają obawy, że konflikt dotyczący nowego sędziego Sądu Najwyższego może opóźnić wprowadzenie bodźców fiskalnych.

Indeksy w Azji kontynuują spadki z chińskim Shanghai Composite niżej o 0,5 proc., a koreański KOSPI spada o 2,6 proc. W Japonii giełda jest zamknięta drugi dzień z powodu święta.

W USA S&P500 w trakcie poniedziałkowej sesji notował spadek o 2,7 proc., ale odbicie pod koniec handlu zniwelowało straty do 1,16 proc. Odbicie sektora technologicznego pozwoliło Nasdaq100 zamknąć dzień na zielono (0,4 proc.).

Dziś futures na S&P500 spada o 0,4 proc. Kontrakt na niemiecki DAX przed sesją kasową spada o 0,4 proc.

Kurs dolara zdominował poniedziałkową sesję. Euro pozostaje pod 4,50 zł

Indeks dolarowy DXY jest stabilny po tym, jak wczoraj odnotował najsilniejszy jednodniowy wzrost od 3 miesięcy. EUR/USD na 1,1750 jest blisko 2-mies. dołków. USD/JPY stabilizuje się przy 104,50.

AUD/USD przejściowo zanurkował do 0,7191 po słowach wiceprezesa RBA, który zasugerował, że bank ma w swojej dyspozycji różne narzędzia, w tym interwencje walutowe i ujemne stopy procentowe. AUD/USD wrócił do 0,7213.

Po wczorajszej przecenie złotego EUR/PLN pozostaje pod 4,50.

Aprecjacja USD i wzrost awersji do ryzyka pogrążyła ceny surowców. Ropa WTI tąpnęła o 2 USD i dziś walczy o utrzymanie ponad 39 USD/b.

Złoto stabilizuje się tuż nad 1910 USD/oz po tym, jak wczoraj spadło z ok. 1950 do 1882 – najniżej od 12 sierpnia.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here