Naga MarketsKurs dolara nadal dynamicznie traci. EUR/USD i GBP/USD testują maksimaPrzedostatnia sesja w roku upływa pod znakiem niskiej płynności, ale reszta jest według sprawdzonego schematu – Wall Street jest przy maksimach, a dolar przy swoich minimach.

Kurs dolara traci do euro, funta i pozostałych głównych walut

Rzut oka na koszyk dolara FUSD w ujęciu miesięcznym i widać, że trend spadkowy ma się bardzo dobrze, chociaż na horyzoncie widać już ograniczenia w postaci minimów z I kwartału 2018 r., czyli sprzed 3 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres miesięczny FUSD

Coraz częściej spekuluje się o wyborach uzupełniających do Senatu w Georgii, jakie są zaplanowane na 5 stycznia, a które mogą przynieść Demokratom pełnię władzy w Kongresie, co byłoby kluczowe biorąc pod uwagę inaugurację rządów Joe Bidena już 20 stycznia. Tak zwana “niebieska fala” oznaczać będzie jednak dalsze spadki dolara, choć…. jeżeli już wszyscy to wiedzą?

Wykres dzienny EURUSD

EURUSD po wybiciu szczytu przy 1,2272 kontynuuje wzrosty. Mocna strefa oporów rozpoczyna się dopiero od okolic 1,24.

Wykres dzienny GBPUSD

W przypadku GBPUSD doszło dzisiaj do przetestowania okolic ostatnich szczytów przy 1,3618-23. Wsparciem okazały się informacje o przyjęciu umowy handlowej przez Izbę Gmin, chociaż większych zaskoczeń nie było, a rząd wsparła opozycyjna Partia Pracy. W efekcie za było aż 521 posłów, a przeciw tylko 73. Co ciekawe funt nie reaguje zbytnio na informacje o rozciągnięciu lockdownu na 78 proc. brytyjskiej populacji po tym, jak liczba dziennych przypadków COVID przekroczyła 50 tys.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here