Kurs dolara amerykańskiego podczas wtorkowej sesji wobec kursu polskiego złotego nadal oscyluje wokół ważnego dla pary oporu. Mowa o zakresie 3,97 PLN, gdzie para USD/PLN ma swoją strefę podażową – jednak nadal mimo negatywnych reakcji, kurs się utrzymuje w okolicach tego zakresu. Co ciekawe również – rynek USD/PLN nie schodzi zbyt głęboko, tworząc coś na wzór konsolidacji przy oporze. Zdecydowanie kolejne sesje mogą być zatem ciekawe na parze USD/PLN, czyli kursie dolara amerykańskiego, którego warto obserwować z perspektywy H4.

Finax

Kurs dolara amerykańskiego przy oporze – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego we wtorek zatrzymuje się przy oporze
  • Para USD/PLN tworzy konsolidację pod ważnym poziomem dla pary
  • Zdaje się, że wiele zależeć będzie od tego, czy zawężające się szczyty zostaną wybite
  • Jeśli dojdzie do wybicia, osoby obserwujące parę USD/PLN będą mogły zobaczyć dalsze wzrosty

Rynek dolara amerykańskiego pokazuje po raz kolejny, że nie jest jeszcze za słaby. Owszem, co chwila nadbijany poziom oporu 3,97 PLN oraz powroty nie świadczą dobrze o stronie popytowej, jednak nie można powiedzieć, aby rynek ten całkowicie był słaby. Zdaje się, że kolejne sesje mogą być ciekawe, ponieważ konsolidacja, którą teraz widać dobrze już na wykresie H4 – nie może trwać wiecznie. Dlatego też wyłamanie górnego ograniczenia może dać całkiem silny ruch wzrostowy, który może osiągnąć nawet zakres 4,02 PLN, czyli dawno nietestowanego miejsca.

Z kolei wyłamanie konsolidacji dołem – co nastąpi podczas wyłamania zakresu 3,93 PLN – może oznaczać dalszy spadek nawet do zakresu 3,89 PLN. Wówczas zdecydowanie można powiedzieć, że rynek walczyć będzie z ważnym wsparciem, które to pokaże, czy dolar będzie w stanie utrzymać się przed spadkami.

wykres Kurs dolara amerykańskiego USDPLN H4 14.07.2020
Kurs dolara amerykańskiego USDPLN H4 14.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here